Sestřihy LM: Ronaldo znovu skóroval, ale prohře nezabránil. Bayern vládl v Barceloně

Aktualizováno 14. 9. 2021 23:31
Manchesteru United nepomohla na startu nového ročníku fotbalové Ligy mistrů ani branka Cristiana Ronalda a po vyloučení Aarona Wan-Bissaky prohrál 1:2 na hřišti Young Boys Bern. Úřadující šampioni z Chelsea vstoupili do soutěže domácím vítězstvím nad Petrohradem 1:0. O jedinou branku se postaral Romelu Lukaku, který tým posílil před sezonou z Interu Milán.
Sestřih YB Bern - Manchester United | Video: O2 TV Sport

Uspěl také předminulý vítěz Bayern Mnichov, jenž ve šlágru úvodního kola vyhrál hřišti obměněné Barcelony jasně 3:0. Sevilla, která čelila třem pokutovým kopům, remizovala doma 1:1 se Salcburkem.

Fotbalisté Chelsea se proti dobře bránícímu Petrohradu nemohli dlouho prosadit. Až po přestávce se do šancí dostali Rüdiger a James, nezakončili však přesně. Tři body nicméně favoritovi zajistil v 69. minutě Lukaku, který hlavičkou usměrnil do sítě centr Azpilicuety. Byla to jeho 14. branka v evropských soutěžích od startu sezony 2019/20 a čtvrtá od návratu do Chelsea.

Sestřih utkání Chelsea - Petrohrad | Video: O2 TV Sport

Sílu potvrdili rovněž šampioni z předminulého ročníku z Bayernu. Na hřišti Barcelony je dostal do vedení ve 33. minutě Müller, jehož ránu tečoval do protipohybu brankáře Ter Stegena obránce Garcia. Müller dal 49. gól v Lize mistrů a sedmý proti Barceloně. Nikdo jiný v evropských soutěžích tolik branek katalánskému velkoklubu nedal.

Obměněná Barcelona, která se vypořádává s odchodem Messiho či Griezmanna, navíc inkasovala po přestávce ještě dvakrát, kdy se prosadil kanonýr Lewandowski. Svěřenci trenéra Koemana nevyslali za celý zápas ani jednu střelu na bránu, což se jim podle serveru Opta stalo v LM poprvé minimálně od sezony 2003/04. Zároveň prohráli v evropských soutěžích poprvé v historii třetí domácí zápas za sebou.

Sestřih Barcelona - Bayern | Video: O2 TV Sport

Hvězdný Ronaldo, jenž se vrátil do Ligy mistrů v dresu United po 12 letech a 110 dnech od finále v roce 2009, se prosadil proti Bernu už po 13 minutách hry. Naběhl si na centr Fernandese a střelou mezi nohy brankáře Von Ballmoose poslal hosty do vedení.

Stylově tak oslavil svůj 177. start v prestižní soutěži, kterým vyrovnal rekord španělského brankáře Casillase. Zároveň se stal prvním hráčem v historii, jenž vstřelil podruhé úvodní gól nového ročníku LM. V minulosti se prosadil i v sezoně 2009/10, kdy pomohl k výhře Realu Madrid nad Curychem 5:2.

Ještě před poločasovou přestávkou se však pro United zápas zkomplikoval po vyloučení Wan-Bissaky. Domácí favorita zatlačili a po hodině hry vyrovnali. Po centru z pravé strany se trefil Moumi Ngamaleu. Když už se zdálo, že se oba týmy rozejdou smírně, využil v páté minutě chybné přihrávky Lingarda pohotový Siebatcheu a dokonal obrat. Celkově Bern svého soka přestřílel 20:2.

"Disciplína je samozřejmě nedílnou součástí. Kdybychom byli ve vyřazovací fázi, tak bychom skončili. Máme štěstí, že to byl první zápas v základní skupině a máme ještě spoustu šancí to napravit," řekl trenér Ole Gunnar Solskjaer. "Nikdo - ani Jesse (Lingard) - nedělá rád chyby, ale ty jsou prostě součástí hry. Jsme lidé a každý fotbalista občas chybuje. Poučíme se z toho," dodal kouč United.

Netradiční zápletku mělo utkání mezi Sevillou a Salcburkem. Běloruský rozhodčí Kulbakov nařídil v první půli hned čtyři pokutové kopy, což se stalo v Lize mistrů poprvé v historii. První výhodu penalty měl už ve 13. minutě hostující Adeyemi, nicméně netrefil bránu.

Za sedm minut měl rakouský tým další možnost, tentokrát se po faulu na Adeyemiho prosadil Sučič. Tentýž hráč si navíc mohl v 37. minutě po dalším faulu na Adeyemiho situaci zopakovat, ale trefil tyč. Tři minuty před přestávkou dostali výhodu penalty i domácí a na konečných 1:1 srovnal Rakitič.

Sevilla dohrávala zápas bez vyloučeného En-Nesjrího, jenž dostal v 50. minutě druhou žlutou kartu za nasimulovaný pád v pokutovém území.

Sestřih Sevilla - Salcburk | Video: O2 TV Sport

Remízu 0:0 s Benfikou Lisabon uhrálo Dynamo Kyjev. Sice vstřelilo ve třetí minutě nastaveného času díky Šaparenkovi kýženou branku, ta jim ale nebyla po konzultaci s videem uznána pro ofsajd.

Podobné to bylo i v Lille. Ani tam neposvětil VAR branku domácích, a tak i tam skončil střet s Wolfsburgem remízou 0:0.

Sestřih Lille - Wolfsburg | Video: O2 TV Sport

Po nevydařeném vstupu do italské ligy si spravil chuť Juventus, který ve švédském Malmö zvítězil jednoznačně 3:0.

Sestřih Malmö - Juventus | Video: O2 TV Sport

Jako na houpačce byl zápas ve Villarrealu, kde Bergamo po šesti minutách vedlo, ale v závěru nakonec zachraňovalo remízu 2:2.

Sestřih Villarreal - Bergamo | Video: O2 TV Sport

1. kolo skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Dynamo Kyjev - Benfica Lisabon 0:0

Rozhodčí: Taylor (Ang.)

FC Barcelona - Bayern Mnichov 0:3 (0:1)

Branky: 56. a 85. Lewandowski, 33. Müller. Rozhodčí: Oliver (Ang.).

1. Bayern Mnichov 1 1 0 0 3:0 3
2. Benfica Lisabon 1 0 1 0 0:0 1
Dynamo Kyjev 1 0 1 0 0:0 1
4. FC Barcelona 1 0 0 1 0:3 0

Skupina F:

Young Boys Bern - Manchester United 2:1 (0:1)

Branky: 66. Moumi Ngamaleu, 90.+5 Siebatcheu - 13. Ronaldo. ČK: 35. Wan-Bissaka (Manchester). Rozhodčí: Letexier (Fr.)

Villarreal - Bergamo 2:2 (1:1)

Branky: 39. Trigueros, 74. Danjuma - 6. Freuler, 83. Gosens. ČK: 84. Coquelin (Villarreal). Rozhodčí: Turpin (Fr.).

1. Bern 1 1 0 0 2:1 3
2. Bergamo 1 0 1 0 2:2 1
Villarreal 1 0 1 0 2:2 1
4. Manchester United 1 0 0 1 1:2 0

Skupina G:

FC Sevilla - Salcburk 1:1 (1:1)

Branky: 42. Rakitič z pen. - 21. Sučič z pen. ČK: 50. En-Nesjrí (Sevilla). Rozhodčí: Kulbakov (Běl.).

Lille - Wolfsburg 0:0

ČK: 63. Brooks (Wolfsburg). Rozhodčí: Makkelie (Niz.).

1. FC Sevilla 1 0 1 0 1:1 1
Salcburk 1 0 1 0 1:1 1
3. Lille 1 0 1 0 0:0 1
Wolfsburg 1 0 1 0 0:0 1

Skupina H:

Malmö - Juventus Turín 0:3 (0:3)

Branky: 23. Alex Sandro, 43. Dybala z pen., 45.+1 Morata. Rozhodčí: Dias (Portug.)

Chelsea - Zenit Petrohrad 1:0 (0:0)

Branka: 69. Lukaku. Rozhodčí: Frankowski (Pol.).

1. Juventus Turín 1 1 0 0 3:0 3
2. Chelsea 1 1 0 0 1:0 3
3. Zenit Petrohrad 1 0 0 1 0:1 0
4. Malmö 1 0 0 1 0:3 0