reklama

Varujte papeže, finále Ligy mistrů ohrožuje jeho život. František se za Liverpool asi modlit nebude

Papež František jako Argentinec je velkým fanouškem fotbalu, jeho oblíbeným týmem je San Lorenzo, s jehož hráči se také setkal. V sobotu bude nejspíš držet palce Realu Madrid... Papež František jako Argentinec je velkým fanouškem fotbalu, jeho oblíbeným týmem je San Lorenzo, s jehož hráči se také setkal. V sobotu bude nejspíš držet palce Realu Madrid... autor: Reuters
První muž Vatikánu by měl v sobotu raději držet palce Realu Madrid.

Londýn/Praha - Je to jen náhoda? Papež František by na to asi neměl spoléhat a raději by se měl modlitbami zasadit o to, aby v sobotním finále Ligy mistrů vyhrál Real Madrid.

Proč? Na sociálních sítích si fanoušci všimli zajímavých souvislostí. Když se v roce 1978 konala v Anglii královská svatba - princ Michael si tehdy bral Marii Christinu - a Liverpool vyhrál Pohár mistrů evropských zemí, předchůdce dnešní Ligy mistrů, zemřel papež Pavel VI. (a vzápětí ještě v tom samém roce i jeho nástupce Jan Pavel I.).

V roce 2005 se princ Charles oženil s Camillou Parkerovou Bowlesovou. Liverpool triumfoval v Lize mistrů. A na věčnost odešel Jan Pavel II.

O tomto víkendu se konala velká sláva a princ Harry pojal před zraky celého světa za choť Meghan Markleovou. A Liverpool bude v sobotu usilovat o vítězství v Lize mistrů. Současný první muž Vatikánu František by se zkrátka měl mít na pozoru a raději doufat v třetí triumf Realu Madrid v řadě.

Jeden z tweetů varujících papeže:

reklama