reklama

Penalta byla jasná. Ale jinak nám to tam dneska nechtělo spadnout, litoval slávista Frydrych

Inkriminovaný zákrok na Michala Frydrycha Inkriminovaný zákrok na Michala Frydrycha autor: Milan Kammermayer
Zoufalého soupeře měla zadupat do země, místo toho nechala fotbalová Slavia odvetu třetího předkola Ligy mistrů otevřenou. Zčásti kvůli kostrbatému výkonu, zčásti kvůli tomu, že červeno-bílí dokázali spálit několik superšancí. Jediný gól vstřelili z penalty, která se pískala po zákroku na pravého beka Michala Frydrycha.

Proti BATE jste si mohli vypracovat výrazný náskok do odvety, ale vyhráli jste pouze 1:0. Proč?

Měli jsme kopat další penaltu, ale rozhodčí už si netroufl. Hlavně, že jsme neinkasovali, řekl Škoda Měli jsme kopat další penaltu, ale rozhodčí už si netroufl. Hlavně, že jsme neinkasovali, řekl Škoda Čtěte zde

Před zápasem jsme si říkali, že chceme vyhrát a nedostat gól, což se nám povedlo. Ale vzhledem k průběhu zápasu jsme mohli minimálně jeden gól přidat, aby to bylo trochu veselejší. Měli jsme proměnit některou z těch našich šancí. Michael Ngadeu tam měl v prvním poločase velkou šanci, střílel z malého vápna, stačilo to po zemi uklidit k tyči. Měla tam spadnout i střela Hušby (Josefa Hušbauera), tyčku dal i Milan, je to škoda. Vlastně Milan Škoda. (úsměv) Dneska nám to tam nechtělo spadnout.

Vy sám jste měl krátce po hodině hry velkou šanci poté, co k vám gólman Sčerbickij vyboxoval balon. Stačilo trefit prázdnou bránu…

Jeden z obránců míč ještě nadzvedl, jinak by to byl gól. Ale nekopali jsme ani roh.

Byl jste i u rozhodujícího momentu celého zápasu, po zákroku na vás se kopala penalta a navíc Jablonskij dostal červenou kartu. Byl to takový faul?

Simon Deli chtěl střílet, nebo centroval na zadní tyč, tam si to Jugi (Jakub Jugas) sklepával hrudí, já jsem se otočil, chtěl jsem střílet z první, ale obránce mi skočil pod nohu tak, že mi ji zablokoval. Jasná penalta. Červenou jsem nečekal, ale penalta bez diskuze.

Jenže Bělorusové se v deseti zatáhli a bránili přijatelnou ztrátu…

Prvních deset minut po vyloučení jsme prospali, asi jsme čekali, co se stane.  Chtělo to víc na ně tlačit, snažit se využít některého jejich zaváhání. Pak jsme se už dostali do hry, jen je škoda, že se nám nedařilo připravit si víc šancí na zakončení.

Hosté navíc extrémně natahovali čas. Iritovali vás tím hodně?

To je jejich věc, já věřím, že se jim to jednou může vrátit. My jsme se snažili hrát si svoji hru a nestarat se o ně.

Měl jste napravo hodně prostoru, často jste útočil. To byla součást vaší taktiky?

Slavia přehrála oslabený Borisov jen o jednu branku. Odveta v Bělorusku lehká nebude Slavia přehrála oslabený Borisov jen o jednu branku. Odveta v Bělorusku lehká nebude Čtěte zde

Taky to hodně vyplynulo z toho, že po vyloučení stáhli krajního záložníka. Byl jsem tam sice volnější, ale v jejich šestnáctce zase tolik místa bohužel nebylo.

Často se k vám napravo přesouval Danny. Vyhovuje vám spolupráce s ním?

On chce každý míč, takže si i sbíhá do středu, o to více místa napravo zůstává. Ale jo, hraje se s ním dobře, podrží míč, rozdá přihrávku, jeho výkony určitě ještě půjdou nahoru.

Jak si na sebe zvykáte i s dalšími posilami? Proti BATE se například představil i Ruslan Rotaň…

Jde to a ještě se to bude zlepšovat. Dneska tam byly dobré věci, něco nám nevyšlo, ale souhra půjde nahoru. Byl to náš první ostrý zápas, navíc takhle důležitý, to taky sehrálo svoji roli.

Jinak ale klub z Borisova nebyl vůbec nebezpečný. Připouštíte si vůbec variantu, že byste s ním mohli vypadnout?

Odveta bude úplně jiná. Dneska hráli venku, přijeli s taktikou, kterou jsme jim ve dvacáté minutě nabourali. Viděli jsme, že nakopávali jednoduché dlouhé balony na vysokého útočníka, snažili se sbírat odražené míče nebo chodit za něj. Něco takového asi budou hrát i doma, to si budeme muset pohlídat. A pokusíme se tam vstřelit gól. Výsledek nám úplnou pohodu do dalšího zápasu nezajišťuje, ale horší by bylo, kdybychom tu inkasovali.

Slávistický hrdina Škoda i portréty legend. Do Edenu se vrátily boje o Ligu mistrů Slávistický hrdina Škoda i portréty legend. Do Edenu se vrátily boje o Ligu mistrů Prohlédněte zde
reklama