• 10. Lenglet
  • 23. Messi
  • 45.+1 Suárez
  • 45.+5 Insigne

Dobrý den, vítejte u online přenosu z osmifinálového utkání Ligy mistrů mezi Barcelonou a Neapolí. Zápas začíná v sobotu 8. srpna ve 21:00.

Do začátku zápasu zbývá přibližně hodina, ale už za pár minut oba týmy zveřejní své sestavy pro dnešní duel.

Zatím se můžete podívat, jak to v těchto chvílích vypadá na Camp Nou, kde se dnes bude stejně jako při ostatních zápasech evropských pohárů bude hrát bez diváků. Na vině je samozřejmě koronavirová pandemie.

Jako první zveřejňuje svoji základní jedenáctku Barcelona. Trenér Quique Setién v ní vynechal mladé supertalenty Puiga a Fatiho, naopak šanci dostává Frenkie de Jong, který se teprve vrací do formy po delším svalovém zranění.

A tohle je základní jedenáctka Neapole, kterou vyslal do hry někdejší zlý muž zálohy AC Milán Gennaro Gattuso.

Připomeňme si, že úvodní zápas tohoto osmifinále, který se hrál ještě v únoru, skončil remízou 1:1. O branky se pod Vesuvem postarali Dries Mertens a Antoine Griezmann.

Na první pohled by tedy dnes měla být jasným favoritem Barcelona, navíc když posledních 35 (!) zápasů Ligy mistrů na Camp Nou neprohrála (31 výher, čtyři remízy).

Jenže povídejte to třeba Juventusu Turín v čele s Cristianem Ronaldem, který včera takto vypadl s Lyonem.

Juventus - Lyon | Video: O2 TV Sport

A když už jsme u včerejších zápasů, takto včera vypadl jiný španělský gigant, Real Madrid, který po koronavirové pauze dokázal Barceloně vyfouknout španělský titul. Vítězný Manchester City se ve čtvrtfinále utká právě s Lyonem.

Manchester City - Real Madrid | Video: O2 TV Sport

Osmifinále dnes dokoná souběžně hraný duel mezi Bayernem a Chelsea (první zápas 3:0). A pak už se všechno přesune na finálový turnaj do Portugalska. Program zbývajících zápasů si můžete projít zde:

Vraťme se ale ke včerejším duelům. Zejména zápas v Turíně vzbudil bouřlivé reakce. Na vině byly obě penalty, které ještě v prvním poločase nařídil rozhodčí Felix Zwayer.

Juventus v důsledku zpackaného zápasu v podstatě okamžitě propustil trenéra Maurizia Sarriho, který sice "starou dámu" dovedl ke scudettu, jenže italský titul už je šéfům málo.

Po mizerné sezoně je ale hodně rozviklaná i židle pod trenérem Setiénem. Ten s Barcou letos nevyhrál žádnou trofej, a tak už se živě spekuluje o jeho nástupci.

Quique Setién před zápasem Ligy mistrů s Neapolí Quique Setién před zápasem Ligy mistrů s Neapolí | Foto: Reuters

Barcu by po Setiénovi mohl převzít Mauricio Pochettino, který nebývale pozvedl Tottenham a nyní je bez práce. A zájem by podle španělských médií měla (i přes Pocchetinovu minulost v Espaňolu) také Barca.

Aktualizace k Juventusu: Italského šampiona od příští sezony povede někdejší fotbalový virtuos Andrea Pirlo! (Jen tak mimochodem, Pirlo je mladší než současný brankář Juve Gianluigu Boffon)

Pojďme ale zpátky k zápasu Barcelony s Neapolí, který začne za necelou půl hodinu.

Mimochodem, pokud chcete dnešní zápas sledovat obrazem, najdete ho v programu O2 TV. Stejně jako duel Bayernu s Chelsea, který se hraje souběžně.

Na Camp Nou už začaly rozcvičky.

Nou Camp Camp Nou před zápasem Ligy mistrů s Neapolí | Foto: Reuters

Připomínáme, že dnes mohou oba týmy udělat během devadesáti minut odvety pět střídání. A v případném prodloužení (pokud skončí zápas 1:1) se pak ještě přidává šesté. Šance by to mohla být třeba pro slovenského náhradníka Neapole Stanislava Lobotku.