30. 1. 2010 20:35
Liverpool - Bolton 2:0, Burnley - Chelsea 1:2
Liverpool se raduje.
Liverpool se raduje. | Foto: Reuters

Liverpool - Již na šest zápasů v Premier League protáhli hráči Liverpoolu svoji sérii, během níž ani jednou nemuseli sklonit hlavu před svým soupeřem.

V sobotním utkání s Boltonem Wanderers vyhráli svěřenci Rafaela Beniteze 2:0, a zároveň si tak připsali už třetí utkání za sebou bez obdržené branky.

Obrana "Reds" ovšem několikrát měla namále a ve 24. minutě dokonce musel Kyrgiakos vykopávat střelu Leea z brankové čáry.

Liverpool byl ovšem v zápase jednoznačně lepší a svoji převahu potvrdil i gólově. Nejprve se ve 37. minutě  z bezprostřední blízkosti prosadil Kuyt a v 70. minutě si ztečoval rýnu Insuy do vlastní sítě Davies.

"Reds" díky výhře udrželi svoji pátou příčku v tabulce, i když se na ně mocně dotahuje Aston Villa, jež po výhře nad Fulhamem 2:0 na Liverpool ztrácí jediný bod a navíc má zápas k dobru.

Naopak jen o bod před Gerrardem a spol. je Tottenham, jenž v sobotu pouze remizoval s Birminghamem 1:1. Londýnský klub v zápase vedl po brance Defoea z 69. minuty, ale výhru nakonec neudržel. V poslední minutě totiž srovnával Ridgewell.

Chelsea zdolala po boji Burnley

Vedení v soutěži si i po 24. kole udrží londýnská Chelsea, jež si poradila s ligovým nováčkem z Burnley po výsledku 2:1.

Základ vítězství "Blues" položil Nicolas Anelka, k němuž se dostal po parádní akci, jež začala u Petra Čecha, který vyhodil míč na Joea Colea, ten našel Maloudu, který předložil Anelkovi gól na stříbrném podnose.

V 50. minutě ale přišel zádrhel. V obraně Chelsea zazmatkoval Alex a Fletcher nabídnutou příležitost nezahodil a pěknou ranou vyrovnal na 1:1.

Vítěznou branku tak vstřelil osm minut před koncem řádné hrací doby John Terry, kterého dnes média řádně propírala kvůli tomu, že údajně přijde o kapitánskou pásku v reprezentaci kvůli mimomanželské aféře s francouzskou modelkou.

Chelsea mý nyní v tabulce náskok čtyř bodů na Manchester United a pět bodů na Arsenal. Oba pronásledovatelé se spolu přitom utkají v nedělním šlágru kola na Emirates Stadium.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Birmingham - Tottenham 1:1 (90. Ridgewell - 69. Defoe), Fulham - Aston Villa 0:2 (40. a 44. Agbonlahor), Hull - Wolverhampton 2:2 (11. Vennegoor of Hesselink, 52. Hunt z pen. - 48. vlastní Gardner, 67. Jarvis), Liverpool - Bolton 2:0 (37. Kuijt, 70. vlastní K. Davies), West Ham United - Blackburn 0:0, Wigan - Everton 0:1 (84. Cahill), Burnley - Chelsea 1:2 (50. Fletcher - 27. Anelka, 83. Terry).

1. Chelsea 23 17 3 3 57:19 54
2. Manchester United 23 16 2 5 53:19 50
3. Arsenal 23 15 4 4 59:25 49
4. Tottenham 24 12 6 6 45:25 42
5. Liverpool 24 12 5 7 42:26 41
6. Aston Villa 23 11 7 5 31:18 40
7. Manchester City 21 10 8 3 42:30 38
8. Birmingham 23 9 7 7 22:23 34