Liverpool promrhal třígólový náskok a klopýtá v boji o titul

5. 5. 2014 22:59
Pouhý bod vezou fotbalisté Liverpoolu ze hřiště Crystal Palace, přestože předehrávce 37. kola Premier League vedli už 3:0.
Suárez v utkání proti Crystal Palace
Suárez v utkání proti Crystal Palace | Foto: Reuters

Londýn - Pouhý bod vezou fotbalisté Liverpoolu ze hřiště Crystal Palace, přestože v 37. kole Premier League vedli už 3:0. Mezi 79. a 88. minutou ale londýnský klub vyrovnal a lídrovi soutěže se komplikuje cesta za titulem.

Nejvýhodnější pozici má druhý Manchester City, který na vedoucí Liverpool ztrácí bod. Tým City totiž čeká zápas 37. kola až ve středu, doma nastoupí proti Aston Ville.

Liverpool si zkomplikoval situaci minulou domácí prohrou s Chelsea a neuspěl ani na hřišti jiného londýnského celku, třebaže v Selhurst Parku dlouho směřoval k jasné výhře.

V 18. minutě dostal hosty do vedení Allen, který zůstal při rohovém kopu nehlídaný u vzdálenější tyče, a krátce po změně stran přidal favorit další dvě rychlé branky. Postarali se o ně nejlepší ligoví střelci - Sturridge se v sezoně trefil pojedenadvacáté, Suárez má na kontě ještě o deset zásahů více.

Domácí dali první gól až v 79. minutě, kdy se trefil Delaney, ale hned nato skóroval i Gayle a tlak Crystalu Palace dál sílil. V 88. minutě Gayle vyrovnal a hráčům Liverpoolu už nepomohla ani zoufalá útočná snaha, při níž ve velkých šancích selhali Moses a Leiva. Titul, který naposledy získali před 24 lety, se jim hodně vzdálil.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo:

Crystal Palace - Liverpool 3:3 (81. a 88. Gayle, 79. Delaney - 18. Allen, 53. Sturridge, 55. Suárez).

1. Liverpool 37 25 6 6 99:49 81
2. Manchester City 36 25 5 6 96:37 80
3. Chelsea 37 24 7 6 69:26 79
4. Arsenal 37 23 7 7 66:41 76
5. Everton 37 20 9 8 59:39 69
6. Tottenham 37 20 6 11 52:51 66
7. Manchester United 36 18 6 12 60:41 60
8. Southampton 37 15 10 12 53:45 55