reklama

Löw nadále povede Německo. Podepsal na dva roky

Joachim Löw Joachim Löw autor: Sport
Německý trenér vybojoval na MS bronzové medaile

Frankfurt - Trenér Joachim Löw povede německou fotbalovou reprezentaci i v dalším dvouletém cyklu, který vyvrcholí evropských šampionátem v Polsku a Ukrajině.

Vedení svazu oznámilo prodloužení spolupráce na tiskové konferenci, před níž společně s Löwem podepsali nové smlouvy i asistent Hansi Flick, trenér brankářů Andreas Köpke a manažer národního týmu Oliver Bierhoff.

Čtěte také: Weiss zůstává trenérem Slovenska. Na další čtyři roky

"Na mistrovství světa nás to velmi bavilo, těšíme se na další úkoly. Náš tým má vynikající sportovní perspektivy a po úspěšném turnaji v Jižní Africe je pro nás příprava na mistrovství Evropy velká výzva," uvedl Löw.

Jeho pokračování ve funkci se čekalo, byť se v Německu spekulovalo, že nemá nejlepší vztahy se svazovým šéfem Theem Zwanzigerem. V únoru totiž jejich jednání o prodloužení smlouvy ztroskotala a bylo odloženo na dobu po MS.

Obrazem: Souboj o bronz vyhráli Němci. Jak věštila chobotnice Obrazem: Souboj o bronz vyhráli Němci. Jak věštila chobotnice Prohlédněte zde

Löw je na německé lavičce od roku 2004. V roce 2006 byl jako asistent Jürgena Klinsmanna u zisku bronzových medailí na předchozím světovém šampionátu v Německu, o dva roky později s národním týmem už jako hlavní trenér skončil druhý na mistrovství Evropy.

Z 56 zápasů pod jeho vedením mužstvo 39 vyhrálo a jen devět prohrálo, podle průměru získaných bodů (2,23) je Löw nejúspěšnějším německým koučem v historii.

reklama