Messi přidal k rekordu další dva góly. Má jich už 88

12. 12. 2012 23:58
Další dva Messiho přesné zásahy do sítě Cordoby v pohárovém utkání znamenají navýšení střeleckého rekordu na číslo 88.
Lionel Messi se raduje z další rekordní branky
Lionel Messi se raduje z další rekordní branky | Foto: Reuters

Córdoba - Když v neděli Lionel Messi na půdě Betisu Sevilla překonal střelecký rekord německého útočníka Gerda Müllera a vstřelil 86. gól v roce, prohlásil, že chce v navyšování maxima do konce prosince pokračovat, jak jen to půjde. A slovo dodržel.

V dnešním pohárovém zápase Barcelony s druholigovou Córdobou přidal další dvě branky. Katalánský klub vyhrál 2:0.

Argentinská hvězda poslala hosty do vedení už v 11. minutě, kdy Messi zakončil barcelonský ťukes do prázdné brány. Druhou trefu zaznamenal až čtvrt hodiny před koncem zápasu, když ho přesně našel Sanchez a ranou na zadní tyč nedal gólmanovi šanci.

Messi mohl zkompletovat i hattrick. Jenže jednou ho v druhé půli vychytal brankář Saizar a podruhé zase včas zasáhli vracející se obránci. Pohárovou odvetu s Córdobou bude Barcelona hostit 10. ledna.

Překvapivým výsledkem skončilo střetnutí Realu Madrid s týmem Celta Vigo. Svěřenci trenéra Mourinha totiž prohráli 1:2. Jedinou branku "bílého baletu" vstřelil těsně před koncem Ronaldo.

V dalších utkáních Atlético Bilbao jen remizovalo s Eibarem 1:1 a Sevilla rozstřílela Mallrcu 5:0. Atlético Madrid si s přehledem poradilo s Getafe 3:0.