Messi rozhodl bitvu titánů.Brazílii skolil v 92. minutě

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
17. 11. 2010 22:24
Výsledky středečních přípravných utkání i kvalifikace

Praha - Až v dvaadevadesáté minutě našel rozřešení napjatě očekávaný přípravný duel mezi Argentinou a Brazílií, který Messi a spol. ve středu vyhráli 1:0.

V dresu Brazílie se sice objevil po osmnácti měsících záložník AC Milán Ronaldinho, jenže na hřišti byli vidět hlavně Argentinci.

Tým kolem Messiho do zápasu vstupoval s velkými ambicemi, neboť v nedávném přátelském utkání zdolal pod vedením nového trenéra Sergia Batisty mistry světa Španěly 4:1. Ve středu ale dlouho vítězily obrany nad útočníky.

Největší šanci tak měli v prvním poločase Gonzalo Higuaín a Javier Pastore, jenže jejich střely odmávali pomezní jako ofsajd. Nejnebezpečnější pokus Brazílie pak připravil Javier Macherano, který si nepovedeným odkopem málem dal vlastní branku.

Kadlec oslavil premiéru u Lvíčat gólem do sítě Ukrajiny
Proti Dánům s jedním hrotem a Rezkem na kraji zálohy

Když už se vše schylovalo ke 24. vzájemné remíze z 90 zápasů, rozhodl Lionel Messi, jenž si narazil s Lavezzim a mezi čtyřmi brazilskými beky si našel místo ke gólové střele.

Italové jen remizovali, Anglie padla s Francií

Jen kousek od senzace byli v souboji s Itálií fotbalisté Rumunska, kteří dlouho vedli gólem Marici nad mistry světa z roku 2006 0:1, avšak v 82. minutě o dělbě bodů rozhodl Quagliarella.

Útočník Pobřeží Slonoviny Drogba
Útočník Pobřeží Slonoviny Drogba | Foto: Reuters

Remízu 1:1 uhráli také soupeři českého týmu z kvalifikační skupiny o Euro 2012 Lichtenštejnci, přičemž další soupeř ze skupiny, Litva, podlehla Maďarsku 2:0.

Stejně jako Češi ve středu brali v Severní Evropě remízu 0:0 i bronzoví medailiste z Jižní Afriky Němci, kteří hráli s výrazně obměněným kádrem ve Švédsku.

Naopak stříbrný celek z MS Nizozemí v Amsterdamu porazil Turecko vedené Guusem Hiddinkem 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil Klaas-Jan Huntelaar, které na začátku sezony chytil famózní formu.

Znovu čtyři góly ve středu inkasovali úřadující světoví a evropští šampioni Španělé, kteří v repríze osmifinále MS nestačili na Portugalsko.

To po brankách Martinse, Almeidy, Postigy a vlastním gólu Ramose vyhrálo 4:0 a ještě tak překonalo výkon Argentiny, která Španěly před měsícem porazila 4:1.

V duelu dvou zklamaných týmů z MS, tedy Anglie a Francie, ve Wembley triumfovali reprezentanti země galského kohouta 1:2.

Do zaslouženého vedení poslal svěřence Laurenta Blanca po šestnácti minutách Karim Benzema a již na 0:2 zvyšoval v 55. minutě Valbuena. Čtyři minuty před koncem sice snížil Peter Crouch, ale na zvrat už se Albion nezmohl.

Slováky sestřelil Džeko

Po famózní kvalifikační jízdě a úspěšném představení na mistrovství světa v Jihoafrické republice nejspíš začala padat na slovenský národní fotbalový tým "deka".

Romelu Lukaku sestřelil Rusko dvěma góly.
Romelu Lukaku sestřelil Rusko dvěma góly. | Foto: Reuters

Ten po blamáži s Arménií a remíze s Irskem v kvalifikaci na Euro 2012 nestačil v přípravném utkání na výběr Bosny a Hercegoviny, jemuž v Bratislavě podlehl 2:3. O vítěznou branku hostů se postaral ex-teplický útočník Edin Džeko, za Slováky se trefili Šebo a Grajciar.

Stejně jako Slováci překvapivě v přípravě zaváhali také fotbalisté Ruska, kteří, pokračujíce v nevyrovnaných výkonech, podlehli Belgii 0:1. Svěřence Dicka Advocaata poslaly na kolena dva góly "nového Didiera Drogby" Romelu Lukaky.

Zajímavý výsledek uhráli v Hongkongu soupeři Slovenska ze základní skupiny šampionátu v JAR Paraguajci, kteří zvítězili na půdě svého asijského soupeře 0:7.

V kvalifikaci nezaváhali ani Finové, ani Chorvati

Podobně vysoký výsledek, ovšem v ostrém zápase kvalifikace na Euro 2012, si ve středu připsali Finové, kteří rozdrtili v Helsinkách pod dohledem českého sudího Radka Matějka San Marino 8:0.

Hattrickem se na první výhře Finů v kvalifikaci podílel Mikael Forssell, jeden gól si z penalty připsal také veterán Jari Litmanen.

"Jen" 3:0 vyhráli v druhém středečním kvalifikačním utkání Chorvati, kteří zdolali Maltu jednoznačně 3:0. Dvě branky Niko Kranjčara a Jedna Kaliniče poslaly balkánský tým do čela skupiny F.

Přípravná fotbalová utkání:

Kchun-ming: Čína - Lotyšsko 1:0 (0:0)

Branka: 90. Jang Sü.

Podgorica: Černá Hora - Ázerbájdžán 2:0 (0:0)

Branky: 62. Pejovič, 74. Bečiraj.

Maskat: Omán - Bělorusko 0:4 (0:3)

Branky: 5. a 11. Martynovič, 35. V. Hleb, 57. Rodionov z pen.

Bratislava: Slovensko - Bosna a Hercegovina 2:3 (1:1)

Branky: 3. Šebo, 64. Grajciar - 28. Medunjanin, 50. Pjanič, 60. Džeko.

Voroněž: Rusko - Belgie 0:2 (0:1)

Branky: 2. a 73. Lukaku.

Tallinn: Estonsko - Lichtenštejnsko 1:1 (0:1)

Branky: 57. Vassiljev z pen. - 35. Frick.

Sestava Lichtenštejnska: Jehle - Rechsteiner, Oehri, Kaufmann, Burgmeier - R. Büchel, M. Büchel, Hasler (90.+3 Vogt), Wieser (85. Hanselmann) - Beck (86. Christen), Frick.

Székesfehérvár: Maďarsko - Litva 2:0 (0:0)

Branky: 61. Priskin, 80. Dzsudzsák.

Sestava Litvy: Karčemarskas - Radavičius, Kijanskas, Klimavičius, Stankevičius - Galkevičius, Pilibaitis (68. Eliošius), Ivaškevičius, Šernas (58. Velička) - Novikovas (81. Jeršovas), Poškus (46. Fridrikas).

Korce: Albánie - Makedonie 0:0

Dauhá: Brazílie - Argentina 0:1 (0:0)

Branka: 90.+2 Messi.

Sofia: Bulharsko - Srbsko 0:1 (0:0)

Branka: 80. Žigič.

Hongkong - Paraguay 0:7 (0:3)

Branky: 4. a 32. Santa Cruz, 46. a 54. Ortigoza, 30. Barreto, 74. M. Riveros, 90. C. Riveros.

Saúdská Arábie - Ghana 0:0.

Tel Aviv: Izrael - Island 3:2 (3:0)

Branky: 5. a 14. Damari, 27. Rafaelov - 78. Finnbogason, 84. Sigthorsson.

Egypt - Austrálie 3:0 (1:0)

Branky: 29. El Zaher, 60. Gedo, 90. Zidan.

Ženeva: Švýcarsko - Ukrajina 2:2 (1:0)

Branky: 40. a 63. Frei - 48. Alijev, 75. Konopljanka.

Lucemburk: Lucembursko - Alžírsko 0:0

Vídeň: Rakousko - Řecko 1:2 (0:0)

Branka: 67. Fuchs - 48. Samaras, 81. Fotakis.

Poznaň: Polsko - Pobřeží slonoviny 3:1 (1:1)

Branky: 19. a 80. Lewandowski, 65. Obraniak - 45. Gervinho.

Göteborg: Švédsko - Německo 0:0

Klagenfurt: Rumunsko - Itálie 1:1 (1:0)

Branky: 34. Marica - 82. Quagliarella.

Amsterodam: Nizozemsko - Turecko 1:0 (0:0)

Branka: 52. Huntelaar.

Saint-Gratien (Francie): Senegal - Gabon 2:1 (1:1)

Branky: 42. D. Cissé, 56. Dia - 28. P. E. Aubameyang.

Dublin: Irsko - Norsko 1:2 (1:1)

Branky: 5. Long z pen. - 34. Pedersen, 86. Huseklepp.

Belfast: Severní Irsko - Maroko 1:1 (1:1)

Branky: 86. Patterson z pen. - 56. Šammach.

Koper: Slovinsko - Gruzie 1:2 (0:0)

Branky: 51. Cesar - 67. Guruli, 68. Ananidze.

Londýn: Anglie - Francie 1:2 (0:1)

Branky: 86. Crouch - 16. Benzema, 55. Valbuena.

Kapské Město: JAR - USA 0:1 (0:0)

Branka: 84. Agudelo.

Lisabon: Portugalsko - Španělsko 4:0 (1:0)

Branky: 45. Martins, 49. vlastní Ramos, 68. Postiga, 90.+2 Almeida.

Sestava Španělska: Casillas - Ramos, Piqué (46. Marchena), Puyol (73. Arbeloa), Capdevila - Busquets, Xabi Alonso (58. Cazorla) - Xavi (46. Fábregas), Iniesta (58. Llorente), Silva - Villa (46. Torres).

Utkání kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2012:

Skupina E:

Helsinky: Finsko - San Marino 8:0 (1:0)

Branky: 51., 59. a 78. Forssell, 49. a 67. Hämäläinen, 39. Väyrynen, 71. Litmanen z pen., 73. Porokara. Rozhodčí: Matějek (ČR).

1. Nizozemsko 4 4 0 0 12:2 12
2. Maďarsko 4 3 0 1 12:4 9
3. Švédsko 3 2 0 1 9:4 6
4. Moldavsko 4 2 0 2 5:3 6
5. Finsko 4 1 0 3 10:6 3
6. San Marino 5 0 0 5 0:29 0