reklama

Otázky na Guardiolu mě štvou, rozohnil se Mourinho

José Mourinho se velmi rozčílil po dotazu, jak unáší negativní bilanci v zápasech proti týmům Pepu Guardioly. José Mourinho se velmi rozčílil po dotazu, jak unáší negativní bilanci v zápasech proti týmům Pepu Guardioly. autor: Reuters
To je José Mourinho, jak ho všichni dobře známe. Hned první otázka na tiskové konferenci před pátečním Superpohárem UEFA mezi Bayernem Mnichov a Chelsea jej rozpálil doruda.

Praha - To je José Mourinho, jak ho všichni dobře známe. Hned první otázka na tiskové konferenci před pátečním Superpohárem UEFA mezi Bayernem Mnichov a Chelsea jej rozpálil doruda.

Staronový trenér Chelsea totiž čelil dotazu, proč se mu v konfrontaci s Pepem Guardiolou, současným trenérem Bayernu, vůbec nedaří.

Mourinho se nejdřív zhoupl na židli a vypadalo to, že opustí sál ještě před tím, než zodpoví jediný dotaz. Pak se ale rozhodl odpovědět.

"Máte velmi špatné statistiky, velmi špatné. A vůbec, nechci o tom mluvit, není to úplně podstatné pro tento zápas. Není to zápas já versus Guardiola. Takové otázky mě štvou," roztrpčil se Mourinho.

Pane Mourinho, čísla ale hovoří proti Vám?
Vyhrál jsem proti němu a Barceloně Superpohár s Realem, vyhrál jsem proti němu ligu s Realem, s Interem jsem proti němu vyhrál v semifinále Ligy mistrů. Je ta bilance tedy opravdu tak špatná? Já si to vůbec nemyslím. A pokud si myslíte opak, to je Váš problém.

Každopádně o souboji Vy versus Guardiola se před tímto zápasem mluví nejvíc. Vaše vztahy byly v minulosti velmi vypjaté a vy se po více než roce opět potkáte... 
Tepláková bunda, kterou mám na sobě, je sice bílá, ale není z Realu. Prosím, neptejte se mě na Real a na Barcelonu. Mám na sobě logo Chelsea, prosím, ptejte se mě na otázky kolem ní. Tohle není opravdu zápas o mě a Pepem. Je to o Bayernu a Chelsea. Ne o nás dvou.

Do Prahy se vracíte po 11 letech, tehdy jste s Portem v Lize mistrů prohráli se Spartou. Pamatujete si na ten zápas ještě?
Na porážku s Portem v Praze proti Spartě si pamatuji, pamatuji si ostatně každý zápas. Každá porážka mě mrzí, doufám, že tentokrát v Praze vyhrajeme.

Ve čtvrtek odpoledne se losují základní skupiny Ligy mistrů. Jaké týmy byste si přál?
Abych se přiznal, moc tomu systému koeficientů nerozumím. Loňský finalista Dortmund je až ve třetím kole, tak vynikající tým jako Neapol až ve čtvrtém. Tomu opravdu nerozumím, je to zvláštní. Souhlasím ale, že faktor štěstí při losu je krásou téhle soutěže. Mohlo by se nám tedy stát to, co s Realem loni, kdy jsme dostali Dortmund, Manchester City a Ajax.

V čem je podle Vás největší síla Vašeho soupeře? 
Síla Bayernu je v týmu. Je to nejlepší tým v historii, který Bayern kdy měl. Všechno tam do sebe zapadá. Mají velmi zkušený tým, Schweinsteiger, Lahm a spol hráli spoustu zápasů v reprezentaci a v pohárech. Navíc když někdo vyhraje všechny tři trofeje během roku, jde vždycky o velmi silný tým. 

Jaké jsou Vaše vzpomínky na vzájemné zápasy?
Hrál jsem proti nim hodněkrát. Je jedno, jaké má hráče a systém, vždycky to byl velmi silný tým. Poprvé to bylo v roce 2004 s Chelsea, vždycky to pro můj tým byl těžký zápas.

Loni Chelsea v Superpoháru prohrála 1:4 s Atlétikem Madrid. Co tedy musíte udělat jinak, aby se podobný výsledek neopakoval?
Hráčů se zeptám, jaký to byl zážitek a pak si z toho udělám obrázek a zkusím se udělat všechno pro to, aby už se to neopakovalo. O sestavě ještě nemám rozhodnuto, udělám to až těsně před zápasem. Neznamená to, že když oni mají sehraný tým, a my tolik ne, tak nemůžeme vyhrát.

Plánujete postavit stejně mladou sestavu jako v pondělním ligovém zápase s Manchesterem United?
Máme spoustu mladých hráčů, kteří se musejí hodně učit a potřebují hodně hrát, Eden Hazard, De Bruyne, Schürle, to jsou vlastně ještě děti, proto se potřebují hodně učit.

Právě Schürrle byl v tomto zápase překvapivě na hrotu. Proč jste se tak rozhodl?
Nevidím důvod, pro bych měl novinářům vysvětlovat, kdo je v základní sestavě. Je to moje privilegium tvořit sestavu. Mám spoustu možností, jakou sestavu na hřiště poslat. Je tu spousta zápasů, jak v lize, tak pohárech a reprezentaci. Potřebuju aspoň dvacet hráčů, abychom byli konkurenceschopní.

Jak velkými posilami podle Vás jsou nové posily z Machačkaly Samuel Eto'o a Willian?
Nemohu ještě potvrdit, že Samuel bude hrát u nás. Není správně potvrzovat to, co ještě není ukončené. Už se mi to párkrát vymstilo. Willian s námi není, není totiž na soupisce pro Superpohár. Zapadá ale do našeho kádru, věřím, že bude naší velkou posilou.

Padá tedy s příchodem Eto'a Váš zájem o Wayna Rooneyho?
Nepodnikli jsme žádné kroky, které by měly vést k tomu, aby hrál Rooney u nás. Není pravda, co čtete v novinách.

reklama