Agüero po kolapsu v šatně nedohrál přípravu s Nigérií, Němci zachránili remízu s Francií

Argentina bez forvarda Sergia Agüera nezvládla druhý poločas zápasu s Nigérií a v Krasnodaru prohrála 2:4. Útočník zkolaboval v šatně a byl převezen do nemocnice na vyšetření. Mistři světa z Německa vybojovali s Francií v nastavení remízu 2:2 Španělé v zápase s Ruskem v Petrohradu promarnili dvoubrankové vedení a remizovali 3:3.
Sergio Agüero. Sergio Agüero. autor: Reuters

Krasnodar - Argentinský útočník Sergio Agüero nedohrál dnešní přípravný zápas s Nigérií. Devětadvacetiletý fotbalista Manchesteru City musel o přestávce utkání v Krasnodaru střídat, protože zkolaboval v šatně, podle vyjádření svazu je však v pořádku. Argentina bez něj neudržela vedení a prohrála 2:4.

Začátek dobrý, konec špatný

Pro Agüera přitom začal zápas skvěle a v 36. minutě poslal vicemistry světa do dvoubrankového vedení. Zaznamenal už 36. gól za Argentinu a osamostatnil se před Hernánem Crespem na třetím místě v pořadí nejlepších střelců argentinské reprezentace. Víc branek mají na kontě pouze Gabriel Batistuta (54) a Lionel Messi (61).

Do druhého poločasu už Agüero nezasáhl, protože údajně zkolaboval v šatně a byl převezen do nemocnice na vyšetření. Argentina pak bez své hvězdy neudržela vedení 2:1 a Nigérie ve druhém poločase díky dvěma gólům Iwobiho a jedné brance Idowua rozhodla o vítězství.

Lékař argentinské reprezentace Donato Villani, který Agüera do nemocnice doprovázel, posléze uvedl, že šlo pouze o preventivní opatření. "Vzhledem k tomu, že v patnácti letech se podrobil operaci kvůli potížím se srdcem, jsme se chtěli ujistit, že o nic nejde," citovala ho agentura AFP.

Němci v nastavení zachránili remízu s Francií

Fotbaloví mistři světa z Německa s Francií vybojovali v nastavení remízu 2:2 a neprohráli už 21 zápasů.

Fotbalová špionáž? Australané prý dronem špehovali Honduras Fotbalová špionáž? Australané prý dronem špehovali Honduras Čtěte zde

Německo naposledy prohrálo loni v červenci v semifinále mistrovství Evropy právě s Francií a blízko mělo k porážce i dnes v Kolíně nad Rýnem. Hosty sice dvakrát poslal do vedení Lacazette, ale remízu mistrům světa zachránil ve třetí minutě nastavení střídající Stindl. Na 1:1 před tím vyrovnal Werner. Výběr trenéra Joachima Löwa během své série bez porážky 16 zápasů vyhrál.

Španělsko poprvé od června inkasovalo

Španělé v zápase s Ruskem v Petrohradu promarnili dvoubrankové vedení a remizovali 3:3. Hostující výběr trenéra Julena Lopeteguiho natáhl sérii bez porážky na šestnáct utkání, přišel však o pětizápasovou neprůstřelnost.

Za Španělsko se dvakrát prosadil Ramos a pokaždé z penalty - nejprve v 35. minutě zvýšil na 2:0, podruhé po přestávce po gólech Smolova a Mirančuka vrátil hostům vedení. Poslední slovo však patřilo Rusku, když druhým zásahem v utkání vyrovnal na konečných 3:3 Smolov.

MS už zná všech 32 účastníků. Podívejte se, kdo všechno se do Ruska probil MS už zná všech 32 účastníků. Podívejte se, kdo všechno se do Ruska probil Prohlédněte zde

Ruský útočník prvním gólem ukončil pět zápasů trvající španělskou neprůstřelnost. Lopeteguiho výběr naposledy inkasoval v červnu v kvalifikaci mistrovství světa při výhře 2:1 nad Makedonií. Pak si poradil 3:0 s Itálií, 8:0 s Lichtenštejnskem, 3:0 s Albánií, 1:0 s Izraelem a naposledy zdolal v přípravě 5:0 Kostariku.

O vítězství Belgie nad Japonskem rozhodl v Bruggách v 72. minutě Lukaku a stal se nejlepším střelcem v historii reprezentace. Čtyřiadvacetiletý útočník si připsal 31. zásah v národním týmu a v čele pořadí se osamostatnil před Bernardem Voorhoofem a Paulem Van Himstem.

Přípravná fotbalová utkání:

Ulsan: Korea - Srbsko 1:1 (0:0)

Branky: 62. Ku Ča-čchol z pen. - 59. Ljajič.

Dauhá: Katar - Island 1:1 (0:1)

Branky: 90.+2 Muntari - 26. Kjartansson.

Krasnodar: Argentina - Nigérie 2:4 (2:1)

Branky: 27. Banega, 37. Agüero - 52. a 73. Iwobi, 44. Iheanacho, 54. Idowu.

Trnava: Slovensko - Norsko 1:0 (0:0)

Branka: 90.+3 Duda.

Petrohrad: Rusko - Španělsko 3:3 (1:2)

Branky: 41. a 70. Smolov, 51. Mirančuk - 35. z pen. a 53. z pen. Ramos, 9. Alba.

Bukurešť: Rumunsko - Nizozemsko 0:3 (0:0)

Branky: 47. Depay, 56. Babel, 81. L. De Jong.

Budapešť: Maďarsko - Kostarika 1:0 (1:0)

Branka: 37. Nikolics.

Cardiff: Wales - Panama 1:1 (0:0)

Branky: 75. Lawrence - 90.+3 Cooper.

Vídeň: Rakousko - Uruguay 2:1 (1:1)

Branky: 5. Sabitzer, 87. Schaub - 10. Cavani.