reklama

Muž, který zastavil Brazílii. Courtois sebral Čechovi místo v Chelsea, sám možná zamíří do Realu

MS ve fotbale 2018: Thibaut Courtois MS ve fotbale 2018: Thibaut Courtois autor: ČTK
Gólman Courtois skvělým výkonem proti Brazílii posunul Belgii do semifinále. Paradoxně to může být brazilský gólman Alisson, kdo ho nahradí v Chelsea.

Kazaň - Do konce nastavení čtvrtfinále mistrovství světa zbývala minuta. Hvězdný Brazilec Neymar si našel na hranici vápna míč, placírkou jej obkroutil kolem bránícího Fellainiho a sledoval jak rána míří pod břevno. V tom vzduchem proletěl brankář Thibaut Courtois a míč vyrazil na roh.

Belgičan předvedl jeden ze svých životních zákroků. V pátečním čtvrtfinále proti Brazílii už několikátý.

Poklonu belgickému brankáři složil brazilský trenér Tite. "Podle mě byl Courtois rozhodujícím faktorem, který rozhodl o vítězství Belgie. Byl to velmi vyrovnaný zápas," řekl.

Šestadvacetiletý brankář velkým dílem přispěl k vítězství svého týmu nad Brazílií. Zahraniční deníky zaplavily titulky vyzdvihující jeho výkon. "Vynikající Courtois! Titán! Courtois byl jako zeď!" oslavují belgická média brankáře Chelsea.

Jeho klubový dres se však po MS může změnit. Na Britských ostrovech už se má téměř za jisté, že ještě v létě zamíří do Realu Madrid.

Courtois hlavní město Španělska dobře zná. Tři roky hostoval v místním Atléticu, se kterým zaznamenal řadu úspěchů. Jako osmnáctiletý hostující brankář z Chelsea vychytal Madridu čisté konto ve finále Evropské ligy proti Bilbau.

Atlético okamžitě sondovalo možnosti, jak brankáře z Chelsea vykoupit. Pro londýnský klub byl ale příliš cenný. Nakonec Madridští alespoň dvakrát vyjednali prodloužení hostování, vždy o rok. V poslední "španělské" sezoně Atléticu vychytal vítězství ve španělské lize.

Kanárci dali sbohem zlatému poháru. Napíchli se na vidle a rohy Rudých ďáblů Kanárci dali sbohem zlatému poháru. Napíchli se na vidle a rohy Rudých ďáblů Prohlédněte zde

Přestože Chelsea měla v té době jako stabilní jedničku Petra Čecha, nemohla už výkony Courtoise dál přehlížet. Trenér Mourinho si ho stáhl do hlavního týmu.

V letní přípravě před sezonou 2014/2015 přebral Courtois od českého brankáře roli jedničky Blues. Čecha do brány pustil až v 7. kole, když se zranil v zápase s Arsenalem. Právě ke Gunners Čech po sezoně, ve které ztratil roli jisté jedničky, přestoupil. Courtois získal v Chelsea neotřesitelnou pozici.

Teď se spekuluje, že po čtyřech letech zamíří o dům dál. Courtoise si vyhlédl Real Madrid.

Cena, za kterou by ho měl z Londýna vykoupit, není známá. Dost o ní ovšem vypovídá náhradní řešení, které chtějí v Angličané zvolit. V AS Řím si vyhlédli gólmana Alissona Beckera, který se proti Courtoisovi v pátek postavil v brazilské brance ve čtvrtfinále mistrovství světa. Chelsea je ochotna nabídnout 65 milionů liber.

Pro Real Madrid je Courtois logickou volbou. Patří mezi nejlepší brankáře současnosti, je v ideálním věku, španělské prostředí dobře zná a v Madridu dokonce bydlí od časů hostování v Atléticu jeho rodina, kterou Courtois často navštěvuje.

Hvězda belgického brankáře ještě bude stoupat, pořád je na brankáře poměrně mladý. Rudí ďáblové zatím na šampionátu spoléhali především na vynikající ofenzivu. Pokud chtějí pomýšlet na titul, musí šlapat všechny části soukolí. V bráně potíž není.

Francie slaví zlato, Chorvatsko bere stříbro a Belgie bronz. Projděte si program a výsledky MS Francie slaví zlato, Chorvatsko bere stříbro a Belgie bronz. Projděte si program a výsledky MS Prohlédněte zde
reklama