reklama

Putin ruským fotbalistům nevěří. Za vítěze MS tipuje Argentinu, Brazílii, Němce či Španělsko

Vladimir Putin se polaskal s trofejí pro mistra světa, nevěří však, že by v jeho zemi zůstala i po skončení šampionátu Vladimir Putin se polaskal s trofejí pro mistra světa, nevěří však, že by v jeho zemi zůstala i po skončení šampionátu autor: Reuters
Ruský prezident doufá, že jeho celek bude bojovat, výsledky ale prý dobré nemá.

Moskva - Podle ruského prezidenta Vladimira Putina jsou největšími favority blížícího se mistrovství světa v Rusku reprezentace Argentiny, Brazílie, Německa a Španělska. Od domácího výběru velké věci nečeká, chtěl by však od něj vidět pohledný fotbal a bojovnost.

"Bohužel musím uznat, že ruská reprezentace v poslední době nemá nejlepší výsledky," řekl Putin v rozhovoru pro čínskou televizi. "Ale všichni fanoušci a milovníci fotbalu v Rusku doufají, že budou bojovat až do konce a předvedou pohlednou hru," uvedl na adresu národního týmu, který už sedm zápasů nevyhrál.

A koho ruský prezident považuje za adepty na celkové vítězství? "To je těžká otázka," reagoval Putin. "Jsou tady jihoamerické týmy - Argentina a Brazílie. Na předchozích šampionátech se dařilo Německu a také Španělsko hraje nádherný fotbal," prohlásil.

Rusko hostí mistrovství světa poprvé v historii. Turnaj odstartuje příští týden ve čtvrtek zápasem domácího výběru se Saúdskou Arábií. Poté se tým trenéra Stanislava Čerčesova utká s Egyptem a Uruguayí. Finále je na programu 15. července v Moskvě.

Holky, pojďte dál. Fotbalisté Mexika si při přípravě na MS udělali mejdan se třiceti společnicemi Holky, pojďte dál. Fotbalisté Mexika si při přípravě na MS udělali mejdan se třiceti společnicemi Čtěte zde
reklama