4. 11. 2009 12:33
CSKA Moskva na rozdíl od Kazaně na triumf nedosáhlo
Wayne Rooney
Wayne Rooney | Foto: Reuters

Praha - Po dvou týdnech se mohla opakovat v Lize mistrů "ruská pohádka". Kazaň před čtrnácti dny senzačně vyhrála na hřišti obhájce titulu z Barcelony. Další překvapení se skoro povedlo CSKA Moskva.

Ruský velkoklub vedl na Old Trafford, stánku letošního finalisty z Manchesteru United, ještě v 84. minutě 3:1!

Mužstvo Tomáše Necida, jenž byl vidět - nahrál na dva góly hostů a ze hřiště odešel až v samém závěru, však svého ligového konkurenta napodobit nedokázalo. V závěrečné desetiminutovce totiž Rudí ďáblové spustili pekelné tempo a výsledkem bylo vyrovnání na 3:3.

Čtěte více: Real remizoval na AC, Plašil i Čech slaví postup

"Zaslouženě jsme získali bod. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale to proto, že jsme hráli otevřeně. Kvůli tomu jsme pak dostali doma tři góly, což se mi zrovna nelíbí," uvedl trenér Manchesteru Alex Ferguson.

Fotbalisté moskevského týmu, kteří dohrávali v deseti, nakonec mohli být rádi, že z Old Trafford neodjížděli z prázdnou. Čerstvý otec Wayne Rooney totiž v závěrečné minutě jen těsně minul branku.

Původně se však vůbec neočekávalo, že se Rooney kvůli pondělnímu narození syna Kaie na hřišti objeví. Když se však musel střídat Nani, trenér Ferguson ukázal na ryšavého střelce.

Přestože se mu nepovedlo skórovat, byl to on, kdo měl na vyrovnání největší zásluhu.

"Pozvednul fanoušky i nás na hřišti. Je to hráč top třídy, jeho přítomnost na hřišti by zaznamenal každý tým na světě," vyjádřil své díky spoluhráči Darren Fletcher.

Nejdříve byl Rooney v 84. minutě faulován těsně před hranicí šestnáctky a po následném přímém kopu Scholes hlavou snížil, po jeho akci pak ve druhé minutě nastavení vyrovnal Valencia.

Anglický kanonýr však nebyl jediným hrdinou zápasu. Brankář a zároveň kapitán CSKA Igor Akinfejev i přes tři obdržené góly předvedl několik zázračných zákroků. Jen ve druhém poločase musel čelit třinácti střelám na branku.

"Neskutečné, co ten jejich golman pochytal. Donutil nás ze sebe vydat maximum sil, ale nakonec jsme si opět dokázali, že dokud není zápas u konce, stále s námi musí soupeř počítat," dodal Fletcher.