Nedvěd dal dva góly, ale výhru nezařidil.Dál vede Inter

Inter - Lazio Řím 2:0 (0:0)
Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd | Foto: Václav Rojík

Řím - Český fotbalista Pavel Nedvěd znovu ukázal, že i přes blížící se konec kariéry stále patří k oporám Juventusu.

Ani jeho dva góly do sítě Lecce však nepomohly ukončit výsledkovou krizi turínského celku, který nechal hosty v závěru nedělního duelu vyrovnat na 2:2 a popáté za sebou nevyhrál. Stále mu tak hrozí, že by mohl přijít o třetí místo zaručující start v Lize mistrů.

Juventus jako první inkasoval poté, co se v 11. minutě Konan vyhnul ofsajdové pasti a otevřel skóre. Hosté vedli až do 54. minuty, než se na hranici pokutového území opřel do míče Nedvěd a střelou po zemi vyrovnal.

Záhy bývalý nejlepší hráč Evropy rozvlnil síť podruhé a připsal si druhý zápas v sezoně s dvěma góly a sedmý letošní ligový zásah. Juventusu to však nestačilo. V závěru skóroval Castillo a zajistil předposlednímu Lecce alespoň bod.

Další zaváhání Juventusu využila Fiorentina, která porazila FC Turín 1:0 a čtyři kola před koncem se dotáhla již na rozdíl pěti bodů.

Juventusu navíc utekl i druhý AC Milán, který udržel alespoň teoretickou naději na titul, když si odvezl tři body z Catanie za výhru 2:0. Nejvíce se o to zasloužil Kaká, který nejprve přihrál na gól Inzaghimu a pak sám zblízka zvýšil.

Inter Milán se blíží obhajobě mistrovského titulu
Inter Milán se blíží obhajobě mistrovského titulu | Foto: Reuters

Celé utkání na levé straně obrany AC odehrál český reprezentant Marek Jankulovski, který přitom podle páteční zprávy serveru goal.com měl z milánské sestavy do konce sezony vypadnout kvůli údajné operaci kotníku. V zápase obdržel žlutou kartou.

Inter míří za titulem

Fotbalisté vedoucího Interu Milán porazili v sobotním 34. kole italské ligy Lazio Řím na svém hřišti 2:0 a mají blízko ke čtvrtému titulu za sebou.

Čtyři kola před koncem mají před druhým AC Milán sedmiibodový náskok.

První branku utkání vstřelil po půlhodině hry švédský útočník Zlatan Ibrahimovic, který se 21. ligovým gólem dotáhl na vedoucího Di Vaia z Boloni.

Jistotu pro domácí v podobě druhého gólu přidal o deset minut později ghanský středopolař Muntari po Ibrahimovicově nahrávce.

V obraně Lazia odehrál celý zápas David Rozehnal, debut v Serii A si v římském dresu odbyl devatenáctiletý útočník Libor Kozák. Bývalý hráč Opavy, který paradoxně neodehrál ani minutu v první české lize, nastoupil na posledních šest minut za rozhodnutého stavu.

V "záchranářském" souboji dnes porazila poslední Reggina osmnáctou Boloňu na jejím hřišti 2:1 a udržela teoretickou naději na setrvání v lize.