Nedvěd dal Fiorentině gól. AC Milán začal porážkou

Red Spo
31. 8. 2008 22:40
AC Milán - Bologna 1:2

Milán - Takový start do italské ligy si AC Milán zřejmě nepředstavoval. Hvězdný tým, který přes léto posílil i Ronaldinho, prohrál v neděli před vlastními fanoušky 1:2 s Bolognou. Ve šlágru kola mezi Juventusem s Fiorentinou se trefil Pavel Nedvěd.

Rodák ze Skalné u Chebu poslal Juventus na hřišti soupeře do vedení po spolupráci se Zdeňkem Grygerou v devětatřicáté minutě. Když už se zdálo, že červenobílí si odvezou z Florencie všechny body, srovnal minutu před koncem Gilardino.

Bývalý hráč AC Milán se výrazně podílel i na vyřazení Slavie v předkole Ligy mistrů.

Jankulovského nahradil Ševčenko

Marek Jankulovski nastoupil v základní sestavě AC Milán, po prvním poločase jej na hřišti nahradil navrátilec z Chelsea Andrej Ševčenko. Ovšem ani on se neprosadil, a tak premiéra v nové sezoně skončila fiaskem.

Čtěte více: Inter vedení neudržel. Mourinho odstartoval remízou

Bolognu dostal do vedení v osmnácté minutě velezkušený kanonýr Marco di Vaio. Přitom to byla jedna z mála příležitostí hostujícího týmu, jinak na trávníku dominovali svěřenci trenéra Ancelottiho.

Jenže akce vedené přes Ronaldinha a další posilu Flaminiho končili často v rukavicích gólmana Antonioliho. Platilo to až do 41. minuty, kdy brazilský "kouzelník" nacentroval k Ambrosinimu, jenž srovnal na 1:1.

Tribuny o poločase vyvolávaly jméno Ševčenka a ukrajinský forvard krátce po svém návratu na San Siro opět oblékl dres AC. Druhých pětačtyřicet minut se nevyvedlo nejen jemu, ale i celému týmu.

Kouč i příznivci milánského klubu mohli jen nevěřícně kroutit hlavami, co všechno hráči spálili. Například v 54. minutě, kdy Ronaldinho poslal přesnou přihrávku na Ševčenka, ovšem výborně zakročil Antonioli.

S postupem času začali být domácí nervozní, nepomohl ani příchod Pata a na promarněné šance doplatili. Bolognu rozjásal v 78. minutě Valiani.

Lazio rozdrtilo Cagliari

Vloni druhý AS Řím klopýtl stejně jako v sobotu Inter Milán. Tým vedený koučem Spalettim pouze remizoval 1:1 s Neapolí, kterou gólem ve druhé půli zachránila nastupující hvězda - Slovák Marek Hamšík.

Naopak se dařilo Laziu Řím, které zdolalo Cagliari vysoko 4:1. Dvěma góly se na vítězství podílel Zarate, další branky přidal Foggia a Panděv. V dresu římského týmu odehrál celých devadesát minut český reprezentant David Rozehnal.

To Lukáš Jarolím, další český fotbalista v Serii A, neměl důvod k radosti. Jeho Siena totiž nestačila na Atalantu Bergamo. Bývalý hráč Slavie přišel na poslední půlhodinu a porážku neodvrátil.

Fiorentina - Juventus 1:1
Atalanta Bergamo - Siena 1:0
Cagliari - Lazio Řím 1:4
Catania - FC Janov 1:0
Chievo - Reggina 2:1
AS Řím - Neapol 1:1
Turín - Lecce 3:0