reklama

Nedvěd v Juventusu povýšil, stal se viceprezidentem

Pavel Nedvěd. Pavel Nedvěd. autor: Milan Kammermayer
Pavel Nedvěd zúročil své roky v dresu Juventusu Turín v další postup v hierarchii předního italského klubu. Stávající ředitel byl dnes jmenován viceprezidentem.

Turín - Bývalý kapitán české fotbalové reprezentace a držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd povýšil ve vedení Juventusu. Dosavadní ředitel turínského klubu byl dnes jmenovaným viceprezidentem.

"Moje povinnosti se příliš nezmění. Budu dál v každodenním kontaktu s hráči a s trenérem. Poblíž hřiště můžu pomoci nejvíce," uvedl třiačtyřicetiletý Nedvěd na twitterovém účtu italského celku.

Prohlášení Juventusu o Nedvědově jmenování:

Majitel Zlatého míče z roku 2003 působí ve vedení Juventusu od roku 2010. Předtím v klubu strávil osm let jako hráč, získal s ním dva italské mistrovské tituly a postoupil do finále Ligy mistrů, které si však nezahrál kvůli trestu za žluté karty.

Byl také jednou z hvězd, která navzdory potrestání turínského celku za korupci zůstala v týmu a pomohla mu k návratu z druhé ligy do Serie A.

Nedvěd prožívá vydařené období. Příští týden 28. října by měl převzít na Pražském hradě od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání.

reklama