reklama

Neházejte na hříště klobásy a vuvuzely, žádá klub

autor: Reuters
Podle čeho si pamatujete MS? Podle trubky!

Johannesburg - Nejméně populární účastník fotbalového šampionátu v Jihoafrické republice se může dočkat konce, jehož by se nenadál. Jihoafrický fotbalový svaz uvažuje o zákazu vuvuzel.

Agentura Reuters napsala, že kvůli chování fanoušků klubu Kaiser Chiefs v zápase s Moroko Swallows chtějí tamní funkcionáři na ligových zápasech zakázat trubky, které svým nepříjemným zvukem trápily miliony televizních diváků po celém světě.

Fanoušci během zápasu vhodili na trávník klobásu a dvě vuvuzely. "Pokud budou vuvuzely používány jako zbraně, zakážeme je," prohlásil rezolutně šéf disciplinární komise Zola Majavu.

Čtěte také:

Klub dostal pokutu v přepočtu 1,3 milionu korun. Podle pravidel jihoafrického fotbalu je může dostat zpátky, pokud se jeho fanoušci budou rok chovat vzorně. "Jestli ale během té doby hodí na trávník jen jedinou klobásu, o půl milionu přijdou," citovala agentura funkcionáře Majava.

Vuvuzely byly kvůli jejich hlasitému bzučení po MS v JAR v několika zemích zakázány. V Česku o tom kluby pouze uvažovaly, ale žádný z nich nakonec výslovný zákaz nevydal. Pouze některé zařadily trubky na seznam nebezpečných věcí, které nepatří do hlediště.

Vzzzzzzzzzz... Vítejte ve světě řvoucích vuvuzel Vzzzzzzzzzz... Vítejte ve světě řvoucích vuvuzel Prohlédněte zde

reklama