reklama

Německý fotbalový svaz i jeho předsedy vyšetřují daňové úřady. Kvůli MS 2006

Franz Beckenbauer, šéf organizačního výboru pro MS 2006 Franz Beckenbauer, šéf organizačního výboru pro MS 2006 autor: ČTK
V souvislosti s německým pořadatelství světového šampionátu ve fotbale v roce 2006 začaly finanční úřady vyšetřovat Německý fotbalový svaz. Němečtí pořadatelé tehdejšího šampionátu čelí podezření z existence "černých fondů" a korupce.

Frankfurt nad Mohanem - Sídlo Německého fotbalového svazu (DFB) ve Frankfurtu nad Mohanem se dnes stalo terčem razie daňových úředníků v souvislosti s podezřením z korupce při přidělení pořadatelství mistrovství světa v roce 2006. Místní státní zastupitelství potvrdilo, že zahájilo vyšetřování kvůli podezření z daňových úniků "ve zvlášť závažném případě".

Desítky vyšetřovatelů podle německých médií prohledaly mimo jiné i bydliště svazového šéfa Wolfganga Niersbacha a jeho předchůdce Thea Zwanzigera, kteří byli společně s bývalým generálním sekretářem DFB Horstem R. Schmidtem v kauze obviněni. Všichni byli členy organizačního výboru MS 2006.

Němečtí pořadatelé tehdejšího šampionátu čelí podezření z existence "černých fondů" a korupce. Deník Spiegel nedávno přišel s informacemi, že si Němci v roce 2000 s pomocí těchto peněz koupili čtyři hlasy při volbě pořadatele, v níž porazili Jihoafrickou republiku 12:11.

Tajný fond údajně založil dnes už zemřelý bývalý šéf společnosti Adidas Robert Louis-Dreyfus a mělo na něm být v přepočtu 6,7 milionu eur. Tato částka figuruje v podezřelých transakcích mezi německým svazem a FIFA. Představitelé DFB dosud nedokázali tehdejší finanční toky věrohodně vysvětlit.

Dnes vyšetřovatelé při razii zabavili písemnosti, počítače a pevné disky. "Pátráme po usvědčujících materiálech, které by podezření z daňových úniků potvrdily," řekl jeden z úředníků serveru Bild.de.

reklama