El Clásico: Přetahovaná Messi vs. Ronaldo skončila smírně

FOTO Fotbaloví bozi Messi a Ronaldo ovládli El Clásico
V Barceloně se opět rozjelo jedno z největších derby utkání planety zvané "El Clásico" mezi Barcelonou a Realem Madrid.
Utkání mělo opět skvělou atmosféru. Nic podobného, co se odehrávalo například v derby Slavia - Sparta, k vidění nebylo.
Na straně hostujícího Realu se jako první trefil ve 23. minutě Cristiano Ronaldo, jenž dostal svůj tým do vedení.
Ve 31. minutě se však prosadil Lionel Messi a bylo vyrovnáno 1:1.
7. 10. 2012 21:38
Nejprve vedl hostující Real, potom Barcelona.

Barcelona - Hvězdný souboj fotbalistů Barcelony a Realu Madrid ve španělské Primera Division skončil zaslouženou remízou 2:2. El Clásicu dominovaly největší osobnosti obou týmů a celého světového fotbalu, tedy Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Oba ofenzivní klenoty dvakrát skórovaly.

Nejprve šel do vedení v první půli překvapivě aktivnější Bílý balet. Hned po osmi minutách ale Messi srovnal. Argentinský génius poslal Blaugranas do vedení precizně zahraným přímým kopem v 61. minutě, jenže i Mourinhovi hoši měli připravenou bleskovou odpověď. Za pět minut vyrovnal po parádní kombinaci svým druhým gólem Portugalec Ronaldo.

V obraně Barcy museli hrát záložníci

Katalánci v sedmém zápase domácí soutěže vůbec poprvé nevyhráli, stále však vévodí tabulce. A především si udrželi komfortní osmibodový náskok na Real, který se posunul na páté místo.

Barcelonský kouč Tito Vilanova měl velké starosti se složením obrany. Místo zraněných stoperů Puyola a Piquého nasadil do středu obrany záložníky Mascherana a Busquetse.

Benzema trefil jen tyč. A přišel Messiho trest

Real byl v úvodu lepší a zaslouženě šel do vedení. Ve 23. minutě Benzema přihrál Ronaldovi a ten trefil přesně. Barceloně dal gól v šestém soutěžním utkání v řadě. Vzápětí málem zmrazil Nou Camp podruhé Benzema, jenže mířil pouze do tyče.

Vyrovnání bylo velmi laciné. Ve vápně chyboval Pepe a Messi nekompromisně prostřelil Casillase. Argentinec si nejkrásnější moment schoval na 61. minutu, kdy vykouzlil parádní parabolu přes zeď a poslal domácí do vedení.

Ale poslední slovo měl Ronaldo, který zúročil přesný pas Mesuta Özila. Messi a Ronaldo se s osmi ligovými góly dostali do čela tabulky střelců.

Bilbao vyhrálo po pěti zápasech

Athletic Bilbao po čtvrteční prohře v Evropské lize se Spartou Praha zabral a porazil 1:0 Pamplonu. Baskický celek ukončil sérii pěti soutěžních zápasů bez vítězství a posunul se na patnácté místo tabulky. Jediný gól zápasu dal útočník Aritz Aduriz už ve 12. minutě.

Na Barcelonu se bodově dotáhlo Atlético Madrid, které doma doma porazilo 2:1 Málagu. Stejně jako proti Plzni v Evropské lize rozhodli domácí v úplném závěru. První gól Atlética dal Kolumbijec Radamel Falcao, stejně jako Ronaldo a Messi autor osmi ligových branek.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

FC Barcelona - Real Madrid 2:2

Branky: 31. a 61. Messi - 23. a 66. Ronaldo

FC Barcelona: Valdéz - Dani Alves (28. Montoya), Mascherano, Busquets, Alba - Xavi, Fábregas (64. Sánchez), Iniesta - Pedro, Messi, Adriano.

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo - Khedira, Xabi Alonso - Di María (88. Essien), Özil (80. Kaká), Ronaldo - Benzema (62. Higauin).

Levante - Valencie 1:0
(22. Martins), Mallorca - Granada 1:2 (80. Hemed - 65. El Arábí z pen., 76. Torje), Bilbao - Pamplona 1:0 (12. Aduriz), Atlético Madrid - Málaga 2:1 (6. Falcao, 90. vlastní Weligton - 36. Santa Cruz).

1. FC Barcelona 7 6 1 0 19:7 19
2. Atlético Madrid 7 6 1 0 18:8 19
3. Málaga 7 4 2 1 11:4 14
4. Betis Sevilla 7 4 0 3 12:13 12
5. Real Madrid 7 3 2 2 14:7 11
6. Mallorca 7 3 2 2 8:6 11
7. FC Sevilla 7 3 2 2 8:7 11
8. Valladolid 7 3 1 3 11:7 10