reklama

Neymar musí zaplatit pokutu 28 milionů korun kvůli oddalování procesu s daňovými úniky

Neymar musí v Brazílii zaplatit pokutu kvůli oddalování procesu s daňovými úniky. Neymar musí v Brazílii zaplatit pokutu kvůli oddalování procesu s daňovými úniky. autor: Reuters
Brazilský fotbalista Neymar bude muset zaplatit pokutu ve výši 28 milionů korun za to, že se pokoušel co nejvíce oddálit proces kvůli svým daňovým únikům.
Paříž v Lize mistrů drtí soupeře, má plný počet bodů, průměr čtyř vstřelených gólů a neinkasovala Paříž v Lize mistrů drtí soupeře, má plný počet bodů, průměr čtyř vstřelených gólů a neinkasovala Čtěte zde

Sao Paulo - Brazilský soud dal fotbalové hvězdě Neymarovi pokutu 3,8 milionu realů (zhruba 28 milionů korun) za to, že se pokoušel pomocí právnických kliček co nejvíce oddálit proces kvůli svým daňovým únikům. Částka odpovídá dvěma procentům ze sumy, které po útočníkovi francouzského týmu Paris Saint-Germain daňový úřad požaduje.

Neymar byl obviněn z krácení daní v Brazílii v roce 2015, začátkem následujícího roku mu pak úřady zablokovaly majetek ve výši 198 milionů realů (1,36 miliardy korun). Údajné nedoplatky se týkají let 2011-2013, kdy ještě útočník působil v Santosu. Podle státního zástupce Neymar využíval k oklamání daňového úřadu různé firmy, jež se podělily o jeho plat a zisky z osobnostních práv.

reklama