ip
17. 8. 2008 22:08
FK Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)
Fotbalisté Olomouce zatím v lize nepoznali porážku
Fotbalisté Olomouce zatím v lize nepoznali porážku | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté pražské Sparty si připsali první ztrátu v letošním ročníku Gambrinus ligy, když v neděli jen remizovali s Olomoucí 1:1.

Český vicemistr sice v utkání vedl zásluhou Miroslava Slepičky, ale o své třetí vítězství v domácí soutěži přišel devět minut před koncem, kdy se trefil střídající Kazár.

V druhém souběžně hraném duelu pak Příbram porazila České Budějovice 3:0.

Zápas mezi Spartou a Olomoucí v úvodních minutách příliš atraktivity nenabídl. Sigma přijela na Letnou s velmi dobře organizovanou defenzivou a domácí hráči se skrz její obranný val jen ztěží dostávali.

Opravdových brankových příležitostí se proto diváci dočkali až krátce před přestávkou.

Nejprve se objevil v nadějné pozici Marek Kulič, ale trefil jen brankáře Drobisze. Krátce po něm mohl zase přetavit Kladrubského centr v gól Patrik Berger. Letní posila Sparty však z malého vápna trefila jen břevno.

Druhý poločas však začal tak, jak první skončil - velkou šancí Sparty. A opět v ní byl Marek Kulič, jenže ani tentokrát nedokázal na brankáře Drobisze vyzrát.

Radost do ochozů tedy přinesla až událost z pětapadesáté minuty. Po centru aktivního Kadlece se míč dostal až k Miroslavu Slepičkovi, a ten se již nemýlil

Olomoučtí mohli záhy odpovědět.. K nadějné střele se odhodlal Michal Ordoš, jenže jeho dobře mířený pokus vytěsnil pohotovým zákrokem brankář Kozáčik.

Domácí pak podnikali rychlé protiútoky a mohli brzy svůj náskok zvýšit. Jak Kladrubský, tak ani Došek však síť za hostujícím gólmanem nerozvlnili.

A proto přišel devět minut před koncem trest. Střídající Kazár, jenž byl na hřišti sotva dvě minuty využil zaváhání ve sparťanské defenzívě a zmrazil Axa Arénu vyrovnávací brankou.

Svěřenci Vítězslava Lavičky se pak ještě snažili převážit vítězství na svou stranu, ale jak Berger, tak ani Holenda už Drobisze nepřekonali.

Střížkovskou Bohemku dotáhl k historické výhře Kincl

Již dříve si pak připsali na své konto první tři prvoligové body hráči Bohemians Praha, a to za výhru nad Kladnem v poměru 3:1. Výraznou stopu v zápase zanechal střelec Marek Kincl, který zaznamenal dvě branky.

Pětatřicetiletý útočník se do české Gambrinus ligy vrátil v létě z rakouského Schwandorfu a účet utkání otevřel už po půl hodině hry, kdy nekompromisně využil zaváhání v hostující obraně.

Svou slabší chvilku si brzy poté vybral i kladenský brankář Pavlík, po jehož chybě zvyšoval náskok ještě před přestávkou domácí Jan Vošahlík.

A když pak na začátku druhé půle zužitkoval Zúbkův centr znovu Marek Kincl, bylo jasné, že si svěřenci Luboše Urbana první ligovou výhru pohlídají.

Hosté už totiž jen v závěru korigovali konečný stav zásluhou střídajícího Šilhana.

Mladá Boleslav si rozdělila body s Jabloncem

Večerní střetnutí Jablonce s Mladou Boleslaví začali v Chance aréně lépe domácí. Ti šli do vedení už v páté minutě, kdy Žofčákův centr umístil tvrdou ranou k tyči Petr Pavlík.

Hostům se však podařilo vyrovnat ještě před odchodem do kabin. Po dravém průniku Mendyho se pohotově trefil z malého vápna Jakub Řezníček.

Útočný fotbal pokračoval i po přestávce. Blízko rozhodnutí byl v osmašedesáté minutě střídající Hloušek, ale jeho hlavičku vytáhl reflexivním zákrokem brankář Miller.

Z následného brejku pak mohl naopak strhnout vítězství na stranu Boleslavi Kalina, ale jeho ránu zastavil tentokrát jeden z domácích obránců na brankové čáře.

Bohemians Praha - SK Kladno 3:1 (2:0)
34. Kincl,  39. Vošahlík, 51. Kincl - 90+1. Šilhan
Bohemians Praha: Belaň - Macháček, Obermajer, Turtenwald, Zbončák (86. Biboko) - Zoubek (68. Demeter), Kwame (73. Kropík), Vošahlík, Fenyk - Kincl, Galbavý
Kladno: Pavlík - Procházka, Killar, Gross, Bartoš - Cigánek, Zoubele, Strnad, Dubský (46. Mašanský), Szabo (70. Šisler) - Zachariáš (67. Šilhan)