One man show od Necida: Slavia - Jablonec 2:0

15. 9. 2008 19:07
Slavia Praha - Jablonec 2:0

Praha - Slavia pokračuje v pronásledování Sparty! Tak vypadá česká fotbalová scéna po šesti ligových kolech.

V pondělní dohrávce si svěřenci Karla Jarolíma poradili s Jabloncem, jehož porazili 2:0 díky dvěma brankám Tomáše Necida.

Diváci ve vršovickém Edenu sledovali doslova one man show, tedy představení jediného muže.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Mladý slávistický útočník byl u všeho podstatného a vstřelenou branku oslavoval dokonce ve čtyřech případech. Jenže dvakrát mu radost překazili rozhodčí. Na vině bylo jeho postavení mimo hru - tedy ofsajd.

Přesto mohl být devatenáctiletý kanonýr více než spokojený. V letošní ligové sezoně zaznamenal už šest gólů v šesti utkáních a jasně vede pořadí střelců.

Čtěte dále: Sparta lehce vyzrála na Brno. Pojistila si první místo

Necid se trefil dvakrát během dvaceti minut

Slavia měla v minulých letech proti Jablonci neuvěřitelně špatné výsledky, ze čtrnácti posledních vzájemných zápasů dokázala vyhrát jen třikrát. Tentokráte ale dala na toto prokletí zapomenout a soupeře porazila bez větších problémů.

Utkání mohlo vypadat o mnoho jinak, kdyby hosté proměnili své první dvě příležitosti. Nejprve se v jedenácté minutě nevedlo Žofčákovi, poté ve třiadvacáté minutě neuspěl s hlavičkou ani Zábojník. V obou případech zachránil domácí tým brankář Vaniak.

Nedáš - dostaneš. Hned z protiútoku se potvrdilo tradiční fotbalové pořekadlo. Krajčík našel před vápnem Necida, který se přes obránce uvolnil a jeho skákající střela zapadla pod gólmana Špita - 1:0.

Zajímavé věci se děly i v dalším průběhu prvního poločasu.

Ať se jednalo o druhý neuznaný gól Necida (první přišel hned v úvodní minutě duelu) nebo o Toleskiho odvážný průnik, jenž ztroskotal až v pokutovém území. Právě v těchto místech byl ke spokojenosti kouče Jarolíma míč velmi často.

Brankář Martin Vaniak udržel třetí čisté konto
Brankář Martin Vaniak udržel třetí čisté konto | Foto: Ondřej Besperát

Ve 43. minutě se Slavia dostala do dvoubrankového vedení a opět za to mohl útočník, jenž se v zimě přesouvá do CSKA Moskva. Po standardní situaci přizvedl jeden ze slávistů míč přesně na hlavu Necida, jenž překonal bezmocného Špita.

Jablonec nedokázal Vaniaka překonat

Ve druhém poločase se Jablonec oklepal a začal provětrávat domácí obranu. V 55. minutě prověřil Vaniaka pěknou střelou Michálek, chvíli na to ztroskotal rohový kop Žofčáka.

Před sedmi tisíci diváky se Slavia čím dál více uchylovala k defenzivě a rychlým brejkům, jenže nebezpečnější situace se nadále odehrávaly ve vápně červenobílých. Hosté dokonce rozvlnili síť, ovšem zkušený Lafata stál při střele v ofsajdu.

Teplice zdolaly Ostravu, Tobiáš získal na úvod bod

Svěrkoš má problém. Gól nedal, ale škrtil protihráče

Potom se opět ukázal Necid, jehož na poslední chvíli odzbrojil Homola a za chvíli zase Černý, jenž zbrkle zkazil akci dvou slávistů na jednoho obránce.

Těsně před vypršením základní hrací doby musel ještě zasahovat Vaniak, s pokusy Michálka i Hamouze si ovšem poradil.

Slavia si už výhru pohlídala, udržela domácí neporazitelnost a přiblížila se Spartě na tři body. Jablonec naopak poprvé v sezoně prohrál a zůstává šestý.