reklama

Papadopulos litoval spálené šance, Necid byl rád za bod

Gól nedal ani boleslavský kanonýr Papadopulos

Mladá Boleslav - Přestože oba týmy vyznávají ofenzivní fotbal, vzájemný souboj Mladé Boleslavi se Slavií skončil překvapivě bez branek. Spíše než útočná fáze dominovala na obou stranách obranná hra.

Prosadit se nedokázali ani nejlepší kanonýři. Tomáš Necid v červenobílém dresu a Michal Papadopulos na straně domácích.

„Přijeli jsme si sem pro tři body a nakonec odvezli jeden. To je taky dobré, ale chtěli jsme samozřejmě vyhrát," hodnotil pondělní dohrávku 11. kola Gambrinus ligy slávista Necid.

Čtěte také: Slavia uhájila první místo. Boleslav ale neporazila

Jeho tým několik příležitostí ke skórování měl, on sám jednou nebezpečně vystřelil jen těsně vedle šibenice branky boleslavského Millera, gól ale vyprodaný stadion nakonec neviděl ani v jedné síti.

„V prvním poločase jsme podle mě byli lepším týmem, vypracovali jsme si i nějaké šance, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit," popisoval Necid.

Čtěte také: Chyběly tomu jen góly, shodli se Jarolím s Hapalem

Ještě nebezpečnější byli směrem dopředu domácí fotbalisté, ani oni se ovšem ze vstřelené branky neradovali. Největší příležitost Boleslavi nevyužil na konci první půle právě Papadopulos.

„Soustředil jsem se na to, abych míč trefil po zemi, ale nějak jsem to zvedl a nastřelil Martina Vaniaka do kolena," popisoval odchovanec ostravského Baníku svoji šanci, kdy šel po chybě slávistické obrany sám na bránu.

Sparta - Boleslav Ani domácím se skórovat nepodařilo. Foto: Ludvík Hradilek

Divákům se fotbal musel líbit

Skórovat mohl boleslavský forvard už několik minut předtím, centr Mendyho se mu však do brány usměrnit nepodařilo a zamířil vedle.

„To byl krásný cent a chyběly mu jenom centimetry. Daleko větší šance ale byla ta, jak jsem šel sám na slávistickou branku. To mohl být rozhodující moment celého utkání," litoval Papadopulos.

Remíza byla podle něj nakonec spravedlivá. „Myslím si, že se hrál hezký fotbal a divákům se musel líbit. Škoda jen, že nepadl gól. Až do poslední minuty bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát a tlačily se dopředu," hodnotil pondělní utkání.

Šlágr jedenáctého ligového kola sledovalo pět tisíc diváků, stadion v Mladé Boleslavi byl vyprodán a diváci na obou stranách byli hodně slyšet.

„Fanoušci Boleslavi i Slavie byli dnes opravdu výborní," všiml si Papadopulos.

reklama