reklama

Paska: O Pekhartovi mluvíme se Slavií a dvěma kluby z Polska. Tvrdík: Do Slavie Pekhart nepatří

Někdejší reprezentant Tomáš Pekhart neprožívá v Německu povedené sezony. Vrátí se do Slavie? Někdejší reprezentant Tomáš Pekhart neprožívá v Německu povedené sezony. Vrátí se do Slavie? autor: Reuters
Někdejší fotbalový reprezentant Tomáš Pekhart by se po šesti letech mohl vrátit do Slavie. Jeho agent Pavel Paska potvrdil, že s ní o 26letém útočníkovi jednal, stejně jako se dvěma špičkovými kluby z Polska. Člen dozorčí Slavie Jaroslav Tvrdík ale odmítl, že by Pekharta měli červenobílí angažovat

Praha - V šestadvaceti je v nejlepších letech a lavička náhradníků už se Tomáši Pekhartovi zajídá. Zvažuje proto odchod z bundesligového Ingolstadtu.

"Řešíme nabídky od dvou špičkových polských klubů a zároveň mluvíme o Tomášově budoucnosti také se Slavií," připustil Pavel Paska, šéf agentury ISM, jež účastníka turnaje Euro 2012 zastupuje.

"Tomáš potřebuje větší herní praxi, ostatně jako Adam Hloušek, který působí ve Stuttgartu. Ten nyní dostal nabídky od dvou druholigových německých klubů," dodal Paska.

Podle informací Aktuálně.cz byla ve hře varianta, že by Pekhart přišel do Edenu na půlroční hostování s opcí. A přinejmenším ještě v úterý večer se zdála jako velmi žhavá.

Jenže ve středu ráno napsal Jaroslav Tvrdík, člen dozorčí rady Slavie, na Twitter: "Již mi ty spekulace opravdu vadí. Pekhart je dobrý hráč, ale do Slavie Praha nepatří. A nepřijde. Vážíme si podpory našich fanoušků. Tečka."

Informace o tom, že by zrovna Pekhart mohl posílit kádr Slavie, vzbudila totiž u červenobílých fanoušků  negativní reakce. Pekhart je slávistickým odchovancem, ale posléze působil i ve Spartě a část příznivců ho vnímá jako odrodilce.

Dlouhé čekání na gól. A také na šanci

Pekhart v probíhajícím bundesligovém ročníku odehrál v Ingolstadtu pouhých 61 minut. V sezoně 2014-15 to nebylo o mnoho lepší, týmu pomohl k postupu mezi elitu jen ve 176 minutách na trávníku.

Do Ingolstadtu přišel Pekhart z Norimberka, v sezoně 2013/14 byl u toho, když tento bavorský klub sestupoval z nejvyšší soutěže. I proto, že Pekhart ve 23 zápasech vstřelil jediný gól, a to 22. února 2014 do sítě Braunschweigu. Od té doby útočník Tomáš Pekhart v soutěžním utkání neskóroval.

Pekhart je odchovancem Slavie, v 17 letech si ho do své akademie přetáhl Tottenham, který měl tehdy se Slavií stejného vlastníka, britskou skupinu ENIC. Tradiční opora reprezentačních mládežnických výběrů se nakonec v anglické lize neprosadila, v roce 2009 se Pekhart vrátil do Slavie na hostování.

Posléze působil i v Jablonci a ve Spartě. Do Norimberka Pekhart odcházel v roce 2011. V reprezentačním A-týmu 193 centimetrů vysoký útočník odehrál 19 utkání a vstřelil 2 branky.

reklama