reklama

Platini se odvolal proti zákazu působení ve fotbale. Chce očistit své jméno

Michal Platini. Michal Platini. autor: Reuters
Šedesátiletý Francouz už bojuje "pouze" za očištění svého jména, snahu kandidovat v únoru na funkci prezidenta FIFA definitivně kvůli časové tísni vzdal.

Curych - Suspendovaný prezident UEFA Michel Platini se formálně odvolal k příslušné komisi FIFA proti osmiletému zákazu působení ve fotbale. Šedesátiletý Francouz už bojuje "pouze" za očištění svého jména, snahu kandidovat v únoru na funkci prezidenta FIFA definitivně kvůli časové tísni vzdal.

Platini byl spolu s dosluhujícím šéfem FIFA Seppem Blatterem v prosinci suspendován na osm let za podezřelou finanční transakci z roku 2011. Bývalý vynikající záložník tehdy obdržel od Blattera dva miliony švýcarských franků, údajně za poradenskou činnost v letech 1999 až 2002. Neexistuje o tom ale žádný doklad.

Trojnásobný vítěz Zlatého míče Platini uvedl, že se proti trestu odvolá k arbitrážnímu soudu pro sport v Lausanne, nejprve ale musí jeho případ projednat odvolací komise FIFA. I proto velký favorit na funkci prezidenta FIFA oznámil, že svou snahu zúčastnit se 26. února voleb definitivně vzdává.

reklama