17. 2. 2008 19:08
Fotbalová Gambrinus liga pokračovala třemi zápasy
Pro svěřence brněnského kouče Petra Uličného nezačalo jaro dobře
Pro svěřence brněnského kouče Petra Uličného nezačalo jaro dobře | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Plzeň - Fotbalisté Plzně vstoupili úspěšně do jarní části fotbalové Gambrinus ligy. V neděli porazili na svém hřišti Brno 2:0. Oba góly domácích zaznamenaly čerstvé posily Adam Varadi a Ludovic Sylvestre.

Domácí, kteří během zimní přestávky přišli o klíčové hráče typu brankáře Daňka, či útočníka Filla, vlétli na svého soupeře s velkým nadšením.

Do první šance v utkání se dostal už po čtrnácti minutách hry Krbeček, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti skvěle zneškodnil brankář Lejsal.

Hosté odpověděli o chvíli později. To se v podobné nadějné pozici objevil Pavel Besta, ovšem ani plzeňský gólman Ilizi se nenechal zahanbit.

Brněnští ale v dalších okamžicích dostali plzeňskou obranu pod tlak, a proto pro ně byla nepříjemně překvapivá akce z 22. minuty, kdy se zčistajasna dostal do brejku Adam Varadi a přesně umístěnou střelou rozjásal domácí příznivce.

Svěřenci Petra Uličného byli inkasovanou brankou zmraženi a Plzeňští se rázem chopili veškeré iniciativy.

V následné euforii nejprve ve 34. minutě označkoval Varadi břevno a o minutu později vlétl do přetížené brněnské obrany Tomáš Krbeček, jehož hostující zadáci nedovoleně zastavili.

K následné exekuci pokutového kopu se postavil Ludovic Sylvestre a ranou k levé tyči rozvlnil síť brankáře Lejsala podruhé.

Záložník, který do týmu přišel na hostování z pražské Sparty mohl skóre navýšit ještě těsně před přestávkou, ale po krásné individuální akci mířil pouze těsně vedle.

Ve druhém poločase se však už hra více uklidnila. Plzeň se úspěšně soustředila na udržení dvoubrankového náskoku a Brno se nemohlo přes kompaktně pracující obranu Západočechů vůbec prosadit.

Naopak mohlo inkasovat ještě třetí branku v 71. minutě z kopačky Varadiho. Moravany však od většího přídělu zachránil skvělý Lejsal.

Teplice ve svém boji uspěly. Boleslav nikoliv

Také Teplice se mohou těšit z úspěšného startu do jarní části fotbalové Gambrinus ligy, když na domácích Stínadlech porazily Most 1:0. Třetí celek tabulky se ale během zápasu střelecky trápil a fanoušci tak marně vzpomínali na Martina Fenina, který v průběhu zimní pauzy přestoupil do německého Frankfurtu.

Nakonec je však rozradostnila nová posila Tomáš Jun. Muž, který se v loňské sezoně střelecký trápil, si v polovině druhé části počkal na svou šanci a po rohovém kopu přízemní střelou rozhodl.

Naopak hráči Mladé Boleslavi nebudou na první zápas jara vzpomínat nikterak vesele. Svěřenci Zdeňka Ščasného jen remizovali na domácím hřišti s Jabloncem 1:1

Modrobílí sice vedli už od šesté minuty, kdy Rajnoch využil nařízenou penaltu po faulu na Václava Kalinu, ovšem Jablonec dokázal ve druhém poločase vyrovnat.

Klíčovým okamžikem se přitom ukázalo být střídání Tomáše Necida v 63. minutě. Mladému útočníkovi, který na severu Čech hostuje z pražské Slavie, totiž stačily k zásahu pouhé dvě minuty. To se dostal k dorážce Žofčákovy střely, která krátce před tím skončila na břevně.

Boleslavští se po inkasované brance vrhli na steč branky Michala Špita, ovšem jak Holub, tak ani Hodúr v závěrečných minutách už na konečné remíze nic nezměnili.