Pohár ČMFS: Do finále jde Sparta s Libercem

ip
7. 5. 2008 22:01
Sparta Praha - Bohemians Praha 1:0, Liberec - Brno 2:1

Praha - Fotbalisté pražské Sparty a Liberce jsou finalisty letošního ročníku Poháru ČMFS. Ve středečních odvetných duelech využili výhodu domácího hřiště a porazili Bohemians Praha, respektive Liberec.

Letenský celek vstoupil do duelu s Bohemkou aktivněji a do vedení mohl jít hned v úvodu, kdy se po Slepičkově přiťuknutí objevil v šanci Matušovič, ale jeho ránu dobře vytěsnil brankář Winter.

Ten si pak poradil i s následnou Sivokovou hlavičkou z rohového kopu.

V dalších minutách hry však tempo poněkud zvolnilo a nepříliš zaplněné ochozy se tak musely na dlouho smířit jen s Vackovým pokusem, který branku vysoko přestřelil.

To hosté se naopak začali čím dál tím více osmělovat a ještě před přestávkou zahrozil Lyantsevich. Gólman Poštulka, jenž pro tento zápas dostal přednost před Tomášem Grigarem, však jeho pokus směřující na zadní tyč výborně zneškodnil.

Napínavý zápas pak pokračoval i ve druhé půli, jediná trefa do sítě domácích by totiž vrátila Bohemku zpět do hry o postup. O její dosažení se pak pokoušel jak dalekonosnou střelou Ibe, tak i jeho spoluhráči v závaru o chvilku později.

Více také: Sparta v poháru zvítězila. Výhru zařídil Jeslínek

Naděje hostů však ale nakonec zmrazil střídající Jiří Jeslínek. Muž, který se před týdnem blýskl i v prvním vzájemném utkání si v 74. minutě naběhl na Horváthův centr a pohotovou střelou opět rozhodl.

Bohemians po inkasované brance rezignovali a od většího golového přídělu je pak zachránil gólman Winter, jenž v závěru odolal i proti střelám Holendy a Jeslínka.

Druhým postupujícím se stal Liberec

Večerní duel mezi Libercem a Brnem začali na stadionu U Nisy ale lépe hosté.

Ti se snažili od úvodních minut smazat nepříznivou remízu 2:2 z prvního zápasu a blízko úspěchu byli už ve dvanácté minutě. Brněnský tvůrce hry Polách však svou ranou orazítkoval jen tyč Hauzrovy brány.

Nakonec se však dočkali v průběhu druhé půle. Po rohovém kopu se totiž dostal k míči Pavlík, jehož střelu z hranice pokutového území vyrazil Hauzr jen před sebe a dobíhající Tomáš Došek už měl snadnou práci.

Tentýž hráč pak mohl vzápětí náskok zvýšit, ale tentokrát už úspěšný nebyl. A když rozhodčí neuznal Bestovi branku pro domnělý ofsajd, udeřilo na druhé straně. Po akci Keriče a centru Dorta se do hlavičky položil Jan Nezmar a strhl v osmasedmdesáté minutě postup opět na stranu domácích.

Ten pak následně pečetil i v nastaveném čase Ondřej Smetana.