Pohár UEFA: Ajax vykročil rázně za postupem

ip
20. 9. 2007 23:50
Hrály se první zápasy 1. kola poháru UEFA
Český fotbalista Štěpán Kučera (vpravo) v dresu Brugg bojuje o míč s Janem Gunnarem Sollim z norského Brann Bergen. | Foto: Reuters

Záhřeb - Soupeř Slavie z 3. předkola Ligy mistrů, Ajax Amsterdam, vstoupil do 1. kola poháru UEFA přesvědčivou výhrou 1:0 na hřišti Dynama Záhřeb. Utkání rozhodl brankou v 62.minutě Dennis Rommedahl. Holandský tým si tak do domácí odvety vytvořil velmi nadějný výsledek

Naopak těžkou odvetu na domácí půdě bude mít anglický Blackburn. Řecká Larisa zaskočila tým z Premier League dvěma slepenými góly, na které Rovers nedokázali odpovědět. Nejprve se ve 31. minutě trefil Ibrahim Bakayoko a o dvě minuty později stanovil konečné skóre na 2:0 Brazilec Clayton.

Palermo udeřilo v nastavení, Boleslav prohrála - čtěte ZDE

Neškodná Sparta jen remizovala, na Letné se pískalo - čtěte ZDE

To utkání mezi Spartakem Moskva a švédským Häckenem bylo rozhodnuto velice rychle. Výraznou měrou se o to zasloužil ruský reprezentační útočník Roman Pavljušenko, který dokázal vstřelit za 13 minut hattrick a dát svému týmu po 19. minutách náskok 3:0. Spartak nakonec zvítězil 5:0.

Moc gólů ovšem nevidělo 64 000 fanoušků v Allianz Areně. Favorit celé soutěže Bayern Mnichov porazil portugalský Belenenses pouze 1:0 brankou Toniho ze 34.minuty.

Nepříjemný překvapením skončil první zápas prvního kola i pro další anglický celek - Everton na domácím hřišti jen remizoval s ukrajinským Charkovem 1:1.

Spartak Moskva - Hacken 5:0
Larisa - Blackburn 2:0
Bayer Levekursen - Uniao Leiria 3:1
Groclin - CZ Bělehrad 0:1
AEK Athény - Salzburg 3:0
Tampere - United Bordeaux 2:3
Dinamo Záhřeb - Ajax Amsterdam 0:1
Sochaux - Panionos 0:2