Pohár UEFA: Hamburk postupuje, Norimberk otočil zápas

Martin Jůzek
5. 12. 2007 22:40
Sionko neodvrátil porážku Kodaně s Atlétikem

Norimberk/Basilej - Po středečních zápasech Poháru UEFA může postup mezi nejlepších 32 klubů slavit dalších pět celků. Mezi ně patří i Hamburk, jemuž pomohl David Jarolím.

Český reprezentant odehrál na hřišti Dinama Záhřeb celé utkání. V jeho závěru se k míči dostal hostující De Jong a rozhodl vyrovnaný duel. Ještě v nastaveném čase přidal druhou branku z penalty Trochowski.

Spolu s Hamburkem postupují dále fotbalisté Evertonu, Atlétika Madrid, Villarealu a Basileje.

Hodně důležité vítězství si připsal bundesligový Norimberk. Tým, který před středečními zápasy získal jediný bod, otočil domácí utkání s Alkmaarem. Díky výhře může dále pomýšlet na jarní část Poháru UEFA.

Hosté z Nizozemska se ujali vedení de Zeeuwem, což vítěze německého poháru šokovalo. Norimberk byl dlouho aktivnějším mužstvem, jenže nedařilo se mu aktivitu přetavit ve vyrovnávací gól.

Trenér Hans Meyer dal opět důvěru v bráně Blažkovi, ve středu hřiště s jistotou operoval Galásek. Diváci mohli oslavovat někoho jiného.

Hrdinou večera byl slovenský reprezentant Marek Mintál, který brankami v 83. a 85. minutě strhl výhru na stranu bavorského klubu. Bylo to vítězství Norimberku v evropských pohárech po dlouhých devatenácti letech.

Kodaň doma zaváhala, Sionko střídal

Dánský mistr z Kodaně zaváhal před vlastním publikem s Atlétikem Madrid. Prohrál 0:2 a o postup bude bojovat v posledním kole skupiny B proti Aberdeenu.

Český záložník Libor Sionko přišel na trávník v druhém poločase, na výsledku však nic nezměnil.

Další Čech, Radek Šírl, byl v akci v Liverpoolu. S tamním Evertonem se utkal čerstvý držitel ruského titulu Petrohrad. Zenit hrál od 30. minuty oslabený o Lombaertse, jenž zahrál v pokutovém území rukou.

Arteta však penaltu neproměnil a Petrohrad dále živil naději na cenný bod. Až do 85. minuty, kdy se trefil Cahill a poslal s jistotou Everton do jarního Poháru UEFA.

Bez problémů si pro vítězství a hlavně pro postup došel Villareal. Španělský tým zdolal švédského mistra z loňské sezony Elfsborg, když o třech bodech pro domácí rozhodl Jon Dahl Tomasson.

Dánský kanonýr se trefil už ve druhé minutě zápasu a druhou branku přidal krátce po přestávce. Villareal se posunul na čelo tabulky skupiny C, když má sedm bodů.

Naopak Elfsborg je ze hry vyřazen, Mladá Boleslav, pokud se chce kvalifikovat do jarní fáze, musí vyhrát ve Fiorentině.