reklama

Poprvé hlavním koučem a hned u reprezentace. Ševčenko bude trénovat Ukrajinu

Andrej Ševčenko. Andrej Ševčenko. autor: Reuters
Devětatřicetiletá legenda světového fotbalu si zkusí první angažmá v roli hlavního kouče. A hned to bude na lavičce ukrajinského národního týmu.

Kyjev - Trenérem ukrajinské fotbalové reprezentace se stal legendární útočník Andrej Ševčenko. Držitel Zlatého míče pro nejlepšího hráče Evropy za rok 2004 ve funkci nahradil Michajla Fomenka, kterému dělal asistenta na nedávném mistrovství Evropy. Ukrajina na turnaji ve Francii nedala gól a se třemi prohrami vypadla už ve skupině.

Devětatřicetiletý Ševčenko patří mezi největší fotbalové hvězdy minulých dvou dekád. Na kontě má pět ukrajinských titulů s Dynamem Kyjev, italskou ligu vyhrál s AC Milán, kterému v roce 2003 vystřílel i triumf v Lize mistrů. Prošel také Chelsea, kde se mu však příliš nedařilo. V roce 2012 ukončil kariéru v Dynamu Kyjev a vrhl se na politickou kariéru.

Angažmá u národního týmu bude pro šestinásobného nejlepšího fotbalistu Ukrajiny první zkušeností v roli hlavního kouče. Dosud si zkusil jen funkci asistenta. Na kontě má však 648 soutěžních zápasů jako hráč na klubové úrovni a 321 gólů. Dalších 111 zápasů a 48 branek přidal za národní tým.

reklama