reklama

Poslední zastávka United. Van Gaal odmítl Číňany a i kvůli rodině ukončil trenérskou kariéru

Louis van Gaal během finále FA Cupu 2016 Louis van Gaal během finále FA Cupu 2016 autor: Reuters
Pětašedesátiletý nizozemský trenér Louis van Gaal byl po letním konci v Manchesteru United bez práce. V zimě ho lákal nejmenovaný klub z Číny, který Van Gaalovi nabízel 11 milionů liber ročně, ale Holanďan se rozhodl po 26 letech v roli fotbalového trenéra odejít i kvůli rodině do důchodu.

Praha - Dnes už bývalý holandský fotbalový trenér Louis van Gaal se rozhodl v pětašedesáti letech ukončit kariéru. Po letním konci v Manchesteru United byl rodák z Amsterdamu bez práce.

United po konci Fergusona chybí vítězná mentalita. Zatím nezabraly hvězdné posily ani Mourinho United po konci Fergusona chybí vítězná mentalita. Zatím nezabraly hvězdné posily ani Mourinho Čtěte zde

Nizozemský trenér v zimě odmítl jeden nejmenovaný čínský klub, který mu nabízel smlouvu na tři rok s celkovým výdělkem 44 milionů liber (1,354 miliardy korun). Van Gaal se ale rozhodl skončit s fotbalem po 26leté trenérské kariéře hlavně kvůli rodině.

Van Gaal se rozloučil trofejí

Van Gaalovým posledním zápasem na lavičce profesionálního fotbalového klubu bylo finále FA Cupu, ve kterém United přehráli Crystal Palace 2:1. Nizozemec se tak s kariérou rozloučil vítězstvím v nejstarší klubové soutěži na světě.

"Myslel jsem, že si po konci v United chvíli odpočinu. Udělám si volno, ale teď si nemyslím, že se ještě vrátím k trénování," uvedl van Gaal pro nizozemské noviny De Telegraaf. "Mohl jsem vzít v zámoří lukrativní nabídku, ale události v mé rodině mě přesvědčily," dodal.

Podle britských novin The Guardian ztratila jedna z jeho dcer na konci minulého roku manžela a právě tato událost rozhodla o van Gaalově konci.

Giggs po 29 letech opouští United, nedohodl se s Mourinhem Giggs po 29 letech opouští United, nedohodl se s Mourinhem Čtěte zde

Bývalý fotbalista van Gaal, kterého naučili hrát fotbal v Ajaxu, hrál i v Belgii za Antwerpy nebo v Holandsku za Spartu Rotterdam a Alkmaar. Trenérskou kariéru začal v roce 1991 v Ajaxu a přes Barcelonu, Alkmaar a Bayern Mnichov se dostal i do Manchesteru United.

Na reprezentační úrovni vedl ve dvou etapách Nizozemsko a získal se svou rodnou zemí bronz z mistrovství světa 2014. S Ajaxem vyhrál v sezoně 94/95 Ligu mistrů a ligové tituly získal v Holandsku, Španělsku i Německu.

Nejmenší výplata v Premier League? 150 tisíc korun týdně. Podívejte se na nejhůře placené hráče Nejmenší výplata v Premier League? 150 tisíc korun týdně. Podívejte se na nejhůře placené hráče Prohlédněte zde
reklama