Potlesk přes porážku: Ronaldinho, to je mimořádný hráč

maj
1. 9. 2008 10:30
Premiéra Ronaldinha v AC Milán skončila porážkou
Spolupráce nových posil Ševčenka a Ronaldinha k vítězství nevedla
Spolupráce nových posil Ševčenka a Ronaldinha k vítězství nevedla | Foto: Reuters

Milán - Měl to být jeho den. Jenže místo vítězné premiéry zažil zápas, na který chce co nejdříve zapomenout. Debut Ronaldinha se nepovedl: Brazilský fotbalista kouzlil s míčem, jak mohl, ale nestačilo to.

Jeho AC Milán na úvod Serie A prohrál s nováčkem Bolognou 1:2.

"Byl to podivný zápas. Pořád jsme útočili, hráli jsme dobře a přesto to bylo k ničemu. Soupeř nás potrestal, když dal dva góly ze dvou šancí," řekl trenér Carlo Ancelotti italskému listu Gazzetta dello Sport.

Kdo sledoval letní přestupy, nemohl si nevšimnout značného pohybu na straně milánského velkoklubu. Po loňském krachu v Evropě i v domácí soutěži se kouč dočkal velkých a zvučných posil. Fanoušci se proto těšili na start nové sezony.

Oči diváků se upíraly především na hráče s číslem 80. Na hřišti jej nebylo třeba hledat, on vyčníval. Narážečky, přesné centry, pasy za obranu, to vše měl Ronaldinho na svědomí. Také přihrál na jediný gól domácího celku.

V 41. minutě si naběhl na levou stranu, obránce k němu nepřistoupil a brazilský reprezentant poslal míč přesně na hlavu Ambrosiniho.

Berlusconi pochválil Ronaldinha

Dále hýřil aktivitou a na rozdíl od většiny ostatních fotbalistů působil rozehraně. Možná i díky olympijskému turnaji, kde s národním týmem vybojoval bronz. Proto sklidil po utkání ovace. Chválil jej Ancelotti i bývalý šéf klubu Berlusconi.

"Všichni jsme to mohli vidět. Je to mimořádný mistr," prohlásil Silvio Berlusconi na adresu brazilského útočníka, který hrál podobně jako v Barceloně na křídle.

"AC Milán ještě může dokázat velké věci. Jsem optimistický také díky výkonu Ronaldinha," dodal trenér.

Premiéru, i když obnovenou, zažil také Andrej Ševčenko. V minulých dnech jej pustila Chelsea zpět do Itálie a ukrajinský kanonýr zase rozdává úsměvy. Nastoupil do druhé půle, když nahradil Marka Jankulovského.

Ačkoliv měl několik šancí, neprosadil se. Zkraje druhé půle, za vyrovnaného stavu 1:1, byl po přihrávce Ronaldinha sám před brankářem, ale jeho rána šla vedle. "Vrátil se po dvou letech a bude mu trvat, než se dostane do bývalé kondice," uvedl Ancelotti.

Panika tak po úvodní porážce nepřišla. Možná i proto, že Milán neměl k dispozici všechny hvězdy. Teprve až se po operaci vrátí Kaká, bude to pravý brazilský koncert. Na hřišti se pak potkají tři držitelé Zlatého míče.

Čtěte dále: Jankulovski, nebo Nedvěd? Itálie je zpět. A silnější