reklama

Potvrzeno: Tomáš Sivok odchází do Izraele

Tomáš Sivok Tomáš Sivok autor: Milan Kammermayer
Po dvou letech v turecké lize míří kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Sivok do izraelského klubu Maccabi Petah Tikva.

Praha - Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Sivok podepsal dvouletou smlouvu s izraelským klubem Maccabi Petah Tikva. Informoval o tom jeho agent Jiří Müller na twitteru. Po devíti sezonách tak třiatřicetiletý stoper opouští tureckou ligu.

Holek zvažuje operaci třísel. A Sivok se asi přeci jen dohodne s izraelským klubem, prozradil Müller Holek zvažuje operaci třísel. A Sivok se asi přeci jen dohodne s izraelským klubem, prozradil Müller Čtěte zde

Rodák z Pelhřimova hrál sedm let za Besiktas Istanbul a dva roky za Bursaspor. Po konci smlouvy se rozhodl pro novou výzvu a zvažoval, kterou z nabídek přijme. Se čtvrtým celkem izraelské ligy jednal už minulý týden, ale zdálo se, že z dohody sejde. Maccabi však přes víkend přišlo s vylepšenou nabídkou a Sivok dnes smlouvu podepsal. Podle izraelských médií bude patřit k nejlépe placeným hráčům klubu, který skončil v uplynulém ročníku izraelské ligy na čtvrtém místě.

"V minulé sezoně skončili čtvrtí, což znamená, že mají dobrý tým. Po devíti letech v Turecku jsem potřeboval změnu. Byl jsem v Izraeli dvakrát a vždy to bylo příjemné. O životním stylu v Tel Avivu jsem slyšel jen dobré věci, což je pro mě důležité. Proto jsem se takto rozhodl," řekl Sivok izraelským médiím.

V sestavě Maccabi by měl Sivok vytvořit stoperskou dvojici s Johanem Martialem, starším bratrem útočníka Manchesteru United Anthonyho. K týmu se má připojit v pondělí.

reklama