VIDEO Osm gólů za poločas. Gólmani AC a City jen lovili míče

1. 8. 2013 9:24
Fotbalisté Manchesteru City a AC Milán předvedli fanouškům v Allianz Aréně velkou přestřelku.
Podívejte se na všechny branky přípravného utkání mezi Manchesterem City a AC Milán | Video: youtube.com

Mnichov - Fotbalisté Manchesteru City a AC Milán otevřeli přátelský turnaj Audi Cup v Mnichově přestřelkou, která nakonec skončila vítězstvím britského celku 5:3 a jeho postupem do zítřejšího finále. Všech osm branek padlo v prvním poločase.

Ve druhém dnešním semifinálovém duelu si domácí Bayern Mnichov poradil se Sao Paulem, když zvítězil 2:0. Po přestávce se trefili střídající hráči Mandžukič a Weiser.

První gól padl již po třech minutách

Duel dvou špičkových evropských celků otevřel již v 3. minutě dorážkou Džekovy střely po centru Navase z pravé strany Silva. O šestnáct minut se na stejné straně zrodila druhá gólová akce duelu, na jejímž konci stál obránce Richards.

Ve 22. minutě se připomněla i druhá strana ofenzivy "Citizens", když nejistého Ameliu prostřelil křižnou ranou Kolarov. A britský celek, který pod vedením nového kouče Manuela Pellegriniho začal praktikovat styl 3-4-3, ještě neměl dost.

Ve 33. a 36. minutě se totiž prosadil i bosenský kanonýr Edin Džeko, když především jeho střela z otočky pak stála za to. Jenže přestože v tu chvíli byli hráči italského týmu zralí na ručník, do "ringu" jej vhodit nemohli.

Milánští bojovníci ale zápas nezabalili

A tak bojovali. Minutu po Džekovi našli mezeru v obraně soupeře i Milánští a El Shaarawy snížil na 1:5. Ve 39. minutě už to bylo 2:5, když tentýž hráč dokončil akci ve vápně faulovaného Petangy.

Ten se tak trefil až dvě minuty před přestávkou, když si zaběhl za obranu City (asi jediný sporný gól zápasu, dle všeho vybíhal z ofsajdu) a překonal vyběhnuvšího Harta střelou mezi nohama. O minutu později mohl tentýž hráč snížit na 4:5, ale v zakončení selhal.

O poločase sáhli oba trenéři k masivním změnám v kádrech a na skóre se tak i přes další šance na obou stranách nic nezměnilo.

AUDI Cup, přípravný fotbalový turnaj v Mnichově - semifinále:

Manchester City - AC Milán 5:3 (5:3)

Branky: 3. Silva, 19. Richards, 22. Kolarov, 33. a 36. Džeko - 37. a 39. El Shaarawy, 43. Petagna. Bez karet. Diváci: 68 000.

Bayern Mnichov - Sao Paulo 2:0 (0:0)

Branky: 55. Mandžukič, 86. Weiser. Hostující Rogério neproměnil v 88. minutě penaltu.