Přesilovka celý zápas? Pro marné Brno málo, v Jihlavě padlo

8. 4. 2013 19:59
Fotbalisté Jihlavy porazili v dohrávce 22. kola Gambrinus ligy Brno 2:0.
Fotbalisté Jihlavy vyhráli podruhé za sebou a s 27 body se výrazně přiblížili k jistotě záchrany | Foto: CPA Erben

Praha - Mizérie fotbalistů Brna nekončí. Tým z moravské metropole čeká na vítězství už sedm zápasů, v nichž navíc bodoval pouze jednou.

Prozatím poslední porážku 0:2 si veze z Jihlavy, ačkoliv už od 7. minuty hráli domácí bez vyloučeného Marka.

Naproti tomu Vysočina předvedla srdnatý výkon, k němuž přidala góly Šourka a Šimonka. Jihlavští mají na kontě 27 bodů a mají na dosah jistotu záchrany. Brno stále dělí od sestupových pozic pouhé tři body.

Minela a červená v úvodu

Zkraje utkání si museli Jihlavští připadat jako ve zlém snu. Už v 7. minutě pokazil malou domů Marek. Míč ukořistil Lutonský a jihlavskému obránci nezbylo nic jiného, než soupeře faulovat.

Za svůj zákrok šel do sprch, ale přesilovka se Brňanům vůbec nedařila. Naopak byl to jeho gólman Doležal, kdo měl víc práce. Nejprve zneškodnil únik Jungra, ovšem ve 28. minutě se už spolu s lenivými zadáky nechal přehlavičkovat Šourkem.

Hosté sice měli optickou převahu, jenže nebezpečnější byli domácí. Velkou šanci měl po změně stran Mezlík, jenže Husárovu pobídku ve srovnání nepřetavil.

Brněnská marnost pokračovala

V 56. minutě se hráči Vysočiny radovali podruhé. Po centru Jungra se poprvé v sezoně trefil Šimonek.

To soupeři ze Zbrojovky se předháněli v marnosti. Když už se dostali do velké šance, zahodili ji jako například osamocený Markovič, a zaslouženě tak znovu prohráli.

22. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)
Branky: 28. Šourek, 56. Šimonek. Rozhodčí: Paták - Vysloužil, Hrabovský. ŽK: Vaculík, Šimonek, Rada, Čvirik - Sus, Pašek, Traoré, Škoda. ČK: 7. Marek (Jihlava). Diváci: 2750.

Jihlava: Blažek - Marek, Tlustý, Šourek, Čvirik - Masopust (67. Kliment), Rada, Jungr, Koloušek (76. Kosak), Vaculík (88. Karlík) - Šimonek. Trenér: Komňacký.
Brno: Doležal - Pašek (43. Traoré), Brabec, Pernica, Husár - Mezlík, Sus (58. Škoda), Zavadil, Lutonský - Markovič, Švancara (66. Kroupa). Trenér: Čuhel.

1. Plzeň 22 14 5 3 39:15 47
2. Sparta 22 14 5 3 37:15 47
3. Jablonec 22 11 8 3 40:23 41
4. Olomouc 22 11 6 5 32:20 39
5. Liberec 22 9 5 8 29:29 32
6. Mladá Boleslav 22 9 5 8 25:26 32