reklama

Přestupový trh: Carvalho jde do Monaka, Touré do Liverpoolu

Portugalský obránce Ricardo Carvalho oblékne dres Monaka Portugalský obránce Ricardo Carvalho oblékne dres Monaka autor: Reuters
Portugalský obránce Ricardo Carvalho v létě zamíří z Realu Madrid do týmu nováčka francouzské ligy Monaka. Kolo Touré oblékne dres Liverpoolu.

Paříž - Portugalský obránce Ricardo Carvalho v létě zamíří z Realu Madrid do týmu nováčka francouzské ligy Monaka. Pětatřicetiletý fotbalista se s týmem trenéra Claudia Ranieriho domluvil na roční smlouvě.

Carvalho, který v roce 2004 s Portem porazil Monako ve finále Ligy mistrů, působil v "Bílém baletu" od roku 2010 po příchodu z Chelsea. V Realu, kde mu v červnu skončí kontrakt, se však vicemistr Evropy nedokázal výrazněji prosadit.

Monako se po vítězství ve druhé lize a díky bohatému ruskému majiteli netají velkými ambicemi. Minulý týden přišla z Porta za údajných 70 milionů eur dvojice Joao Moutinho s Jamesem Rodriguezem. Navíc se spekuluje o příchodu Radamela Falcaa z Atlétika Madrid.

Za něj je prý Monako připraveno zaplatit 60 milionů eur a pro kolumbijského střelce nachystalo smlouvu s ročním příjmem deset milionů eur, což je zhruba trojnásobek Falcaova současného platu v Madridu.

Touré vystřídá třetí anglický tým

Dres mění také obránce Manchesteru City Kolo Touré, která bude v nové sezoně hrát za Liverpool. Sedmý klub nedávno skončené anglické ligy o dohodě s dvaatřicetiletým fotbalistou Pobřeží slonoviny, kterému v červnu skončí smlouva u Citizens, informoval na svých internetových stránkách.

Liverpool je pro Tourého třetím působištěm v Anglii. V letech 2002 až 2009 hrál za Arsenal, kterému pomohl k mistrovskému titulu, dvěma triumfům v Anglickém poháru a také do finále Ligy mistrů. Poté přestoupil do City, kde přidal další ligový i pohárový úspěch.

Touré má za sebou také dopingový prohřešek, když v březnu 2011 dostal za užití nespecifikované zakázané látky půlroční trest. Od vedení City tehdy navíc obdržel pokutu ve výši šestitýdenních platů, zhruba 740 tisíc liber.

reklama