reklama

Rada z Neapole do Arsenalu. Žádný sex dva dny před zápasem

Marek Hamšík, jedna z opor Neapole. I pro něj platí přísné regule stran sexu. Marek Hamšík, jedna z opor Neapole. I pro něj platí přísné regule stran sexu. autor: Reuters
Hráči fotbalové Neapole mají zakázané sexuální aktivity dva dny před utkáním.

Neapol - Fotbalisté Neapole mají netradiční způsob jak se vyhýbat svalovým zraněním.

Podle klubových pravidel se dva dny před utkáním mají vyhýbat pohlavnímu styku.

Zřejmě to funguje, jelikož studie ukázala, že u neapolských hráčů došlo za minulou sezonu zhruba k polovičnímu počtu zranění oproti dalším předním italským klubům.

"Vyhýbání se sexuální aktivitě dva dny před utkáním je klíčové pro to, aby se zabránilo ve svalech napětí, stahům a zánětům," vysvětlil klubový lékař Neapole Alfonso De Nicola v rozhovoru pro deník Corriere del Mezzogiorno.

"Je to pravidlo, které se v našem klubu dodržuje. Hráči také musejí doma provádět různé cviky v rámci prevence proti zranění," dodal.

Svěřenci trenéra Waltera Mazzarriho musejí dodržovat také další předpisy ohledně životosprávy. Mají přísný jídelníček s organickými pokrmy, zákaz pití alkoholu a musejí dokumentovat každé píchnutí ve svalu.

Inspirovat by se v neapoli mohl například londýnský Arsenal, který tradičně žehrá na rozsáhlou marodku. Dočkají se Tomáš Rosický a spol. podobných restrikcí?

reklama