reklama

Řádili i fanoušci Brna. Na Slovácku zdemolovali záchody

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: ČTK
Škoda dosáhla zhruba 100.000 korun. Policisté zadrželi sedm opilých mužů včetně dvou fanoušků domácích.

Uherské Hradiště - Příznivci brněnských fotbalistů zdemolovali na stadionu v Uherském Hradišti při sobotním ligovém utkání se Slováckem záchody a poškodili auto zaparkované pod tribunou.

Škoda dosáhla zhruba 100.000 korun. Policisté zadrželi sedm opilých mužů včetně dvou fanoušků domácích, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Aleš Mergental.

Na začátku zápasu bylo v sektoru hostů asi 300 lidí. Před vstupem na stadion bezpečnostní agentura několika fanouškům zabavila pyrotechniku. Hned v úvodu utkání začali příznivci Brna zapalovat transparenty a vlajky. "Výtržnosti a poškozování věcí nabíraly na obrátkách, jak na tribuně, tak v prostorách sociálních zařízení," uvedl Mergental.

Brněnští fanoušci podle něj zcela zdemolovali vybavení záchodů a kusy rozbitých záchodových mís házeli po pracovnících bezpečnostní agentury. "Přitom došlo k poškození vozidla zaparkovaného ve vyhrazeném prostoru pod tribunou. V tomto momentu představitelé klubu požádali policii o zákrok na tribuně," řekl mluvčí. Policejní pořádkové jednotky situaci uklidnily.

Po zápase policisté u východu ze sektoru zadrželi tři osoby. Devětadvacetiletý muž z Brna porušil zákaz vstupu na sportovní akce a nyní je podezřelý z výtržnictví a poškození cizí věci, za což mu hrozí až tři roky vězení. Další dva zadržení jsou podezřelí ze stejných trestných činů. Kromě této trojice byli kvůli přestupkům na policii převezeni ještě další dva brněnští fanoušci.

Policie zadržela i dva příznivce Slovácka, kteří během prvního poločasu údajně napadli v sektoru domácích dva fanoušky. "Napadení muži museli být ošetřeni v nemocnici," uvedl Mergental. Oba muži jsou podezřelí z výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví. Hrozí jim až tři roky vězení a až desetiletý zákaz vstupu na sportovní akce.

Fotbalisté Slovácka porazili Brno 5:0.

reklama