Real Madrid dotáhl Barcelonu. Ronaldo dal dva góly

14. 2. 2010 0:41
Xerez - Real Madrid 0:3
Cristiano Ronaldo vstřelil za Real další dvě branky
Cristiano Ronaldo vstřelil za Real další dvě branky | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili na hřišti posledního Xerezu 3:0 a po čtvrté ligové výhře za sebou ztrácejí na vedoucí Barcelonu dva body.

Úřadující mistr má však k dobru nedělní zápas s Atlétikem Madrid. O výhře Realu rozhodl v druhém poločase Cristiano Ronaldo, který během dvou minut dvakrát skóroval po přihrávkách Kaká.

Real se v prvním poločase trápil a roli favorita potvrdil až po změně stran. V 64. minutě se poprvé prosadil krajní obránce Arbeloa, který prvním gólem v sezoně zakončil sólo přesnou ranou.

O pět minut později přišel čas dvou nejdražších letních posil "Bílého baletu". Portugalec Ronaldo během dvou minut zužitkoval dvě přesné přihrávky od Brazilce Kaká a definitivně rozhodl.

Nejdražší hráč historie, který se vrátil do sestavy po dvouzápasovém disciplinárním trestu, poprvé skóroval razantní hlavičkou. V druhém případě zakončil umístěnou ranou do odkryté branky.

Brankář Realu Casillas moc práce neměl a svůj jubilejní 500. zápas za madridský celek ozdobil čistým kontem.

Dramatický závěr měl zápas domácího Villarrealu s Bilbaem. Hosté mohli v 89. minutě vyrovnat na 2:2, Andoni Iraola však penaltu neproměnil.

Rozhodčí poté v nastavení rozdal tři červené karty, když vyloučil domácího Diega Godína a hostující duo Javier Martínez, Pablo Orbaiz. Na tribunu musel trenér Bilbaa Joaquín Caparrós.

Gijón - Valencie 1:1