Hvězdný Real byl v Pamploně rád za remízu, Barcu táhl Neymar

14. 12. 2013 18:29
Fotbalisté Realu Madrid remizovali v 16. kole španělské ligy v Pamploně 2:2 a zůstávají na třetím místě, dva body za Atléticem a Barcelonou.
Hrdinou zápasu proti Villarrealu se stal Brazilec Neymat, jenž vstřelil oba góly Barcy | Foto: Reuters

Madrid - Po sérii pěti vítězství zachraňovali fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize na hřišti Pamplony remízu 2:2.

Na pětibodový rozdíl mu odskočila vedoucí Barcelona, která díky dvěma gólům Neymara porazila 2:1 Villarreal. Brazilský kanonýr zažil skvělý týden, když už ve středu premiérovým hattrickem v Lize mistrů přispěl k debaklu Celtiku.

Katalánský celek může opět dohnat Atlético, které má k dobru nedělní utkání s Valencií.

Real musel dohánět

"Bílý balet" hrál od konce prvního poločasu bez vyloučeného kapitána Sergia Ramose, přesto dokázal smazat dvougólové manko. V 45. minutě snížil Isco a deset minut před koncem vyrovnal Pepe.

To už byl poměr hráčů na trávníku vyrovnaný, neboť domácí přišli rovněž po druhé žluté kartě o Silvu. Nejlepší střelec španělské ligy Cristiano Ronaldo osmnáctý gól v sezoně nepřidal, přispěl jen asistencí u první branky Realu.

I proto madridský celek nenavázal na předchozích pět výher, při kterých nasázel soupeřům dohromady 24 branek. Letní hvězdná posila Gareth Bale, který se v minulém utkání s Valladolidem blýskl hattrickem, byl tentokrát už v 55. minutě střídán.

V hlavní roli Neymar

Barcelona vedla v utkání s Villarrealem po půlhodině, kdy zahrál rukou ve vápně obránce Mario Gaspar a Neymar z penalty zamířil přesně k levé tyči. Po změně stran ale vyrovnal hlavou po rohovém kopu obránce Mateo Musacchia. Utkání rozhodl v 68. minutě opět Neymar, který po přihrávce Alexise Sáncheze dorazil míč do odkryté branky.

Villarreal podruhé za sebou ztratil body a zůstává na pátém místě, bod za Bilbaem.