reklama

Hra o Jarolímův život. Rád bych u týmu zůstal, říká kouč před duelem reprezentace v Ázerbájdžánu

Karel Jarolím Karel Jarolím autor: Milan Kammermayer
Hlavní úkol, tedy minimálně baráž o postup na mistrovství světa v Rusku, nesplnil. V posledním dvojutkání kvalifikace má trenér Karel Jarolím šanci alespoň trochu trpký dojem napravit. Pokud se mu to nepovede, jeho pozice ještě více oslabí.

Baku/Praha - Až dnes v 18.00 nastoupí čeští fotbalisté k předposlednímu utkání kvalifikační skupiny v Ázerbájdžánu, budou hrát nejen o prestiž či body do Ligy národů, ale také o budoucnost trenéra Karla Jarolíma.

Suchého hrozba nejhoršího kvalifikační výsledku netíží. Naučil jsem se mít čistou hlavu, řekl Suchého hrozba nejhoršího kvalifikační výsledku netíží. Naučil jsem se mít čistou hlavu, řekl Čtěte zde

Jednašedesátiletý kouč totiž s národním týmem vybojoval v osmi zápasech kvalifikace pouhopouhých devět bodů. Z toho tři za utkání v San Marinu.

"Že by to pro mě měl být rozhodující zápas? Takhle to neberu. Důležité je uspět jako tým," odmítá spekulace o svém odvolání.

Z Fotbalové asociace České republiky prý ještě s nikým nemluvil, osudové hodnocení kvalifikace je na programu až po nedělním utkání se San Marinem. "Ale dohoda nějak zněla, že by se to nemělo týkat jen cyklu na mistrovství světa. Bylo jasné, že spousta hráčů skončila, že to nebude jednoduché. Asi bych rád zůstal a nějaké vysvědčení by si člověk mohl napsat po následné kvalifikaci na mistrovství Evropy," řekl Jarolím, který má u reprezentace smlouvu do příštího léta s následnou opcí.

Přestože jeho svěřenci už v září ztratili naději na postup na šampionát, v závěrečných duelech kvalifikace mají o co hrát. Půjde o lepší nasazení do evropské kvalifikace a Ligy národů, která do velké míry nahradí přípravné zápasy a nabízí dodatečnou šanci dostat se na EURO.

"Při každé příležitosti se snažíme hráčům připomínat, že i když je kvalifikace ztracená, je o co hrát. I kdyby to byl přípravný zápas. Ale pořád je to kvalifikace a důležité body pro koeficient," podotkl Jarolím.

"Rádi bychom uspěli a oba zápasy zvládli. I když Ázerbájdžán rozhodně nemůžeme podcenit, to v žádném případě. Viděl jsem ho v zápase proti Německu. Snaží se hrát kombinační fotbal, s míčem si jeho hráči vědí rady. Nakonec jsme se o tom, jak jsou nepříjemní, přesvědčili v domácím utkání, kdy zarputile bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům," připomněl Jarolím loňskou bezbrankovou remízu.

Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Prohlédněte zde

V Baku očekává od domácích větší ofenzivu než před rokem. "Myslím, že budou hrát určitě odvážněji, že to nebude jen o obranném bloku. I proti Německu byly pasáže, že obranu vysunuli a snažili se Němce napadat už na útočné polovině. Možná ještě ve větší míře to může být s námi," přemítal Jarolím.

Plánuje nasadit i některé hráče, kteří v předchozích zápasech tolik nenastupovali. "Je pravděpodobné, že i na místě gólmana dáme šanci někomu z těch dvou (Pavlenka, Koubek), kteří doposud v kvalifikaci nechytali. A i do pole je pravděpodobné, že někdo, kdo ještě nenastoupil od začátku, bude hrát," uvedl Jarolím. "Překopat to úplně pochopitelně nejde. Pak ale ještě máme listopadový termín a jaro na to, abychom to nějakým způsobem ustálili," dodal.

Utkání začíná v 18.00, online přenos můžete sledovat na Aktuálně.cz.

Obrazem: Nováčci a plno úsměvů. Fotbalová reprezentace se sešla před kvalifikačními zápasy Obrazem: Nováčci a plno úsměvů. Fotbalová reprezentace se sešla před kvalifikačními zápasy Prohlédněte zde
reklama