Rooney poslal Manchester čtyřmi góly do čela tabulky

Manchester však hrál odehrál o dva zápasy více
Wayne Rooney
Wayne Rooney | Foto: Reuters

Praha - Manchester United je opět v čele Premier League a vděčí za to jedinému muži.

Wayne Rooney v předehrávce 23. kola zajistil čtyřmi góly výhru 4:0 nad Hullem, a trojnásobní obhájci titulu se tak posunuli o dva body před dosud vedoucí dvojici Arsenal - Chelsea.

Arsenal má však jeden zápas k dobru a Chelsea dokonce dva.

Arsenal je v čele PL. Nehrál však fér, zní z Boltonu
Tevez vrací úder: Kapitán United je idiot a patolízal

Přesto se drtivá výhra Red Devils nerodila lehce. Až do závěrečné desetiminutovky drželi United zásluhou Rooneyho gólu z 8. minuty pouze jednogólové vedení.

V rozmezí tří minut však čtyřiadvacetiletý anglický reprezentant přidal další dvě branky a svůj výkon korunoval čtvrtým zásahem ve 4. minutě nastavení.

Rooney tak v této sezoně vstřelil už 19 gólů a vytvořil si pětibrankový náskok před trojicí Darren Bent ze Sunderlandu, Jermaine Defoe z Tottenhamu a Didier Drogba z Chelsea.

Další dobrou zprávou pro trenéra Alexe Fergusona byl také návrat Rooneyho spoluhráče z anglické reprezentace Ria Ferdinanda na hřiště po tříměsíčním zranění.

Anglická liga:

Manchester United - Hull 4:0
Branky: 8., 83., 86. a 90.+4 Rooney

4. kolo Anglického poháru:

Preston (II) - Chelsea 0:2, Reading (II) - Burnley 1:0, Accrington (IV) - Fulham 1:3, Aston Villa - Brighton & Hove (III) 3:2, Bolton - Sheffield United (II) 2:0, Everton - Birmingham 1:2, Notts County (IV) - Wigan 2:2, Portsmouth - Sunderland 2:1, Wolverhampton - Crystal Palace (II) 2:2, Tottenham - Leeds (III) 2:2.