reklama

Rosického kult mizí, 37 zranění je moc. Fanoušci Arsenalu chtějí jeho konec

Tomáš Rosický v dresu Arsenalu Londýn. Tomáš Rosický v dresu Arsenalu Londýn. autor: Reuters
Po osmi měsících nastoupil, ale odehrál jen 19 minut a znovu putuje na marodku. Tomáš Rosický zažívá v Arsenalu peklo a obrací se proti němu i fanoušci vlastního klubu.

Londýn/Praha - Londýnský Arsenal je klubem, který si svých legend váží, přesto jeho fanoušci jednu z nich momentálně vyzývají k okamžitému ukončení kariéry. Smutný příběh "pana skleněného", tedy českého záložníka Tomáše Rosického, totiž nemá konce.

Jen co se pětatřicetiletý hráč, který v dresu Gunners působí už téměř jednu celou dekádu, po osmiměsíčním martyriu se zraněným kolenem uzdravil a připravil se tvrdým tréninkem na zápasovou zátěž, zase po odehraných devatenácti minutách v sobotním FA Cupu putoval na marodku. Problémem je pro změnu poraněné stehno.

Redaktoři anglického deníku Daily Mail spočítali, že od roku 2006, kdy Rosický přišel do Arsenalu jako velká posila z Borussie Dortmund, utrpěl subtilní středopolař už neuvěřitelných sedmatřicet zdravotních problémů.

Rosického zranění od příchodu do Arsenalu:

Pro fanoušky Kanonýrů je Rosický kultovní postavou, jedním z věrných, kteří pro Arsenal dýchají. Jenže i jim už po posledních událostech dochází trpělivost. A na sociálních sítích se množí vzkazy, které po českém fotbalistovi požadují okamžité ukončení kariéry, tolik poznamenané zraněními.

"Rosického tělo prostě nebylo stvořeno a postaveno pro fotbal. Vždyť neměl dvacet ligových startů za jednu sezonu během celého desetiletí. Čas jít do důchodu," napsal na Twitter jeden z fanoušků Gunners.

Vypadá to na rok bez herní praxe

"Jaká neuvěřitelná smůla. Myslím si, že Rosický by měl co nejdříve skončit. Pro dobro své i pro budoucnost týmu," dodal další. "Rosický je venku na dalších šest týdnů. Musí skončit. Vždyť nevydrží ani 90 minut, aniž by se nezranil," zní jiný hlas lidu.

Po návratu hned další zranění:

Další měsíce budou pro obvyklého kapitána české fotbalové reprezentace stěžejní a Rosický bude jistě přemýšlet, co dál. Pokud půjde léčba podle očekávání, mohl by být zdravý v polovině března, tedy jen tři měsíce před startem fotbalového Eura. Byl by prakticky rok bez jakékoli herní zátěže. 

Smlouva v Arsenalu končí Rosickému v létě a klub už ji prodlužovat nebude. Naopak v létě by měl své legendě uspořádat exhibiční rozlučkový zápas na Emirates Stadium.

Fotbaloví fanoušci chtějí Rosického konec:

reklama