Rosický přihrál na gól, Čech chytil penaltu

Fotbalisté Arsenalu se dostali zpět do hry o titul i díky Tomáši Rosickému
Fotbalisté Arsenalu se dostali zpět do hry o titul i díky Tomáši Rosickému | Foto: Reuters

Tabulka

1.Chelsea2658 2.ManchesterU2657 3.Arsenal2652 4.Liverpool2644 5.ManchesterC2444 6.Tottenham2643 7.Aston Villa2542 8.Birmingham2537 9.Everton2535 10.Fulham2634 11.Blackburn2631 12.Stoke2430 13.Sunderland2526 14.West Ham2524 15.Wolverhampton2524 16.Wigan2424 17.Hull2624 18.Burnley2523 19.Bolton2422 20.Portsmouth2516

Praha - Těsné, ale důležité vítězství 1:0 ukořistili fotbalisté třetího Arsenalu v souboji se čtvrtým Liverpoolem.

Získané tři body totiž zmenšily ztrátu na vedoucí Chelsea, která i po 26. kole zůstává na čele Premier League, avšak už pouze s jednobodovým náskokem na Manchester United a s šestibodovým právě na Arsenal.

Jak Chelsea, tak Manchester totiž ztrácely body.

Londýňany pokořil v Evertonu dvěma góly Saha a tým Alexe Fergusona jen remizoval v Aston Ville.

"Rudí ďáblové" tentokrát neměli svůj den. Nejprve inkasovali v 19. minutě branku od Cuellara a o deset minut později se jejich sestava ztenčila o vyloučeného Naniho. Navíc vyrovnávací gól si museli vstřelit sami domácí.

To Chelsea na půdě Evertonu vedla zásluhou Maloudy, avšak o všechny body přišla díky dvojici tref Sahy. A to ještě na konci prvního poločasu lapil Petr Čech francouzskému střelci penaltu.

Bitva sousedů v tabulce Arsenalu a Liverpoolu byla dlouho vyrovnaná, o třech bodech pro domácí rozhodl necelých dvacet minut před koncem Diaby. Na výhře "Kanonýrů" se od 34. minuty velkou mírou podílel také Tomáš Rosicky, který vystřídal Nasriho a přesně nacentroval právě na Diabyho gól.