reklama

Rozehnal končí profesionální kariéru. Z Ostende "přestupuje" do Kožušan

autor: Reuters
Bývalý fotbalový reprezentant David Rozehnal končí profesionální kariéru. Z rodinných důvodů rozvázal smlouvu s belgickým Ostende.

Praha - Přestože o Rozehnalovy služby měla zájem Sigma Olomouc, stoper nebude pokračovat ani v domácí soutěži. O jeho rozhodnutí informovala MF Dnes.

"Je čas ukončit kariéru. Nemyslím, že bych se ještě vrátil. Teď se soustředím na rodinu," řekl listu sedmatřicetiletý obránce, který získal s českou reprezentací bronz na mistrovství Evropy v roce 2004 a s jednadvacítkou vyhrál evropský šampionát o dva roky dříve.

Po patnáctiletém působení v zahraničí bude hrát I.B třídu za Kožušany, za které nastupuje jeho bratr. "Chtěl jsem hrát a trošičku se odreagovat od starostí," uvedl Rozehnal.

Bývalý hráč Olomouce nastupoval za Bruggy, Paris St. Germain, Newcastle, Lazio Řím, Hamburk, Lille a naposledy Ostende. Ve sbírce má tituly ve francouzské a belgické lize, v obou zemích vyhrál i pohár, což se mu povedlo také v Itálii. Za reprezentaci odehrál v letech 2004 až 2009 rovných 60 zápasů.

reklama