Salcburku s třemi Čechy vystřílel výhru Aufhauser

ČTK, SportPlus
1. 8. 2007 23:03
Piták byl podle Rakušanů hvězdou zápasu
Rene Aufhauser z FC Salcburk (vlevo) se snaží přelstít hráče Ventspilsu Denisse Kacanovse. | Foto: Reuters

Praha - Tři branky Reného Aufhausera ve středu zajistily hráčům Salcburku v 2. předkole Ligy mistrů jasnou výhru 3:0 na hřišti lotyšského Ventspilsu. Radost z vítězství si tak užilo také trio českých fotbalistů.

Karel Piták, který odehrál celé utkání, byl podle agentury APA jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Vratislav Lokvenc a Patrik Ježek nastoupili do závěru zápasu. Salcburk by si již měl v domácí odvetě, která se hraje příští týden, postup do 3. předkola pohlídat.

Hráči norského Rosenborgu Trondheim vstoupili soutěže povedeným výkonem na hřišti kazašské Astany, odkud si vezou výhru 3:1. Dvěma brankami se o to dnes postaral záložník Yssouf Koné z Burkiny Faso.

Turecký Besiktas dal na svém hřišti houževnatému moladvskému Tiraspolu jedinou branku, v 73. minutě se trefil Ibrahim Toraman.

Do 3. předkola Ligy mistrů mají blíže také dva celky z Balkánského poloostrova Crvena Zvezda Bělehrad a Dinamo Záhřeb.

Především chorvatské Dinamo se přiblížilo postupu, když na hřišti slovinského klubu Domžale vyhrálo 2:1 po brankách svých největších hvězd Tomislava Šokoty a Luky Modriče. Mrzet je však může snížení domácích tři minuty před koncem.

Srbský mistr Crvena Zvezda doma porazil estonskou Levadii Tallinn 1:0 díky zásahu defenzivního záložníka Ognjena Koromana z 35. minuty zápasu.

Dalšími kandidáty na postup do 3. předkola se stali fotbalisté běloruského Borisova, kteří sice prohrávali na Islandu s Hafnarfjördurem již od třetí minuty, ovšem nakonec zápas otočili a vyhráli jasně 3:1.

Ventspils (Lot.) - Salcburk 0:3 (0:2)