reklama

Favorit nezaváhal. Senegalští fotbalisté zastavili pouť Beninu a jsou v semifinále

Fotbalisté Senegalu slaví postup do semifinále afrického šampionátu Fotbalisté Senegalu slaví postup do semifinále afrického šampionátu autor: Reuters
Fotbalisté Senegalu se po 13 letech probojovali do semifinále afrického mistrovství. Ve čtvrtfinále zvítězili 1:0 nad Beninem, který při čtvrté účasti na šampionátu poprvé prošel do vyřazovací části a pak na penalty vyřadil favorizované Maroko.

Jediný gól utkání Senegalu s Beninem padl v 70. minutě, kdy Sadio Mané prostrčil míč nabíhajícímu Idrissovi Gueyemu a ten překonal brankáře. Outsider dohrál v oslabení, v 83. minutě dostal červenou kartu Olivier Verdon za sražení unikajícího soupeře před vápnem.

Senegal, v žebříčku FIFA nejvýše postavený africký tým, bude hrát o finále s vítězem čtvrtečního duelu Madagaskar - Tunisko. Nigérie, která postoupila díky brance Williama Troosta-Ekonga z 89. minuty, si počká na vítěze utkání mezi Pobřežím slonoviny a Alžírskem.

Mistrovství Afriky ve fotbale v Egyptě - čtvrtfinále:

Senegal - Benin 1:0 (0:0)

Branka: 70. Gueye. ČK: 83. Verdon (Benin).

Nigérie - JAR 2:1 (1:0)

Branky: 27. Chukwueze, 89. Troost-Ekong - 71. Zungu.

To ring ještě neviděl. Ronaldo změřil s Neymarem síly v boxerských rukavicích To ring ještě neviděl. Ronaldo změřil s Neymarem síly v boxerských rukavicích Čtěte zde
reklama