Sigma stíhací jízdu v Jablonci nedokonala, prohrála 2:3

14. 11. 2010 19:10
Bohemians 1905 - Hradec Králové 1:0, Ústí - Brno 2:3
Tomáš Pekhart se spoluhráčí z Jablonce slaví vstřelený gól
Tomáš Pekhart se spoluhráčí z Jablonce slaví vstřelený gól | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté čtvrtého Jablonce porazili v 16. kole na domácí půdě svého tabulkového souseda Olomouc 3:2 a dotáhli se na ni na rozdíl jediného bodu. Naopak Sigma ztrácí kontakt s čelem, od druhé Sparty ji dělí už šest bodů.

Důležitá bitva o přežití z úplného dna se povedla Brnu, které si z Ústí nad Labem odváží taktéž výhru 3:2.

Alespoň remízu 1:1 zachránili pět minut před koncem navlastním hřišti Příbramští v souboji s Teplicemi.

Sparta stáhla náskok Plzně, ta remizovala s Libercem
Fanoušci Sparty řádili v Hradišti, ničili i auta
Je to až k pláči, litovali po další blamáži slávisté

Olomouci se staly osudnými dva penaltové momenty z úvodů poločasů. Při tom prvním stáhl Dreksa Lafatu, který proměněným pokutovým kopem otevřel skóre. Po přestávce srazil Pekharta v šestnáctce Vepřek a Lafata trestal podruhé. Sám faulovaný se gólově prosadil za další dvě minuty.

Sigma nehrála špatně, ovšem nevyužívala své šance. Hanáci se dvakrát trefili až v samém závěru, jenže to už na víc, než korekci porážky nestačilo.

Bitva posledních pro Brno

Rovněž v duelu dvou posledních celků tabulky otevřel skóre pokutový kop, proměnil jej ústecký Vrtělka. Severočeši měli i další příležitosti, ale Jindráčkovu střelu Bureš vyrazil a další ránu zastavila tyč.

Brněnští se do zápasu dostávali pomalu, ale efektivně. V 27. minutě vyrovnal Simrský a o další desetiminutovku později skóre po rohu otočil Kalabiška.

Otevřený zápas pokračoval i po přestávce. Vytoužené vyrovnání domácích přišlo v 67. minutě z kopačky Veverky, jenže záhy byli zase o krok vepředu Brněnští. Ač tísněn, prosadil se pomalou střelou do odkryté brány Hodek.

V 81. minutě mohli hosté definitivně rozhodnout, jenže si při výhodném přečíslení nedali pozor na ofsajdové postavení. Další šanci na získání alespoň bodu Ústí promarnilo pět minut před koncem, když v dobré pozici pálil nepřesně Hyčka.

Brzký gól viděli také diváci v Příbrami. Moc radosti jim však neudělal, protože jej viděli ve vlastní síti, kam jej v 17. minutě po centru poslal teplický Mareš. Středočeši se i přes snahu dočkali vyrovnání až v 85. minutě. Bod Příbrami zajistila Videglova střela pod břevno.

Důležité vítězství si připsali také Bohemians 1905. Přestože měl ze zápasu více Hradec Králové, vstřelil jedinou branku zápasu domácí Škoda. V 75. minutě musel předčasně pod sprchy za hodně nešetrný zákrok na brankáře Lindra Hartig, a tak se Východočechům naskytla velká šance na vyrovnání. Jenže toho si i přes velké množství příležitostí nedočkali.

16. kolo první fotbalové ligy:

FK Baumit Jablonec - Sigma Olomouc 3:2 (1:0)
Branka:
5. a 53. obě z pen. Lafata, 55. Pekhart - 90. Hubník, 90.+1 Šultes. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Moudrý. ŽK: Pekhart, Zábojník - Dreksa, Škerle, Vepřek, Bajer. Diváci: 3215.

Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Pavlík, Jablonský - Jarolím (82. Haurdič), Piták (79. Drsek), Loučka, Kovařík - Lafata, Pekhart. Trenér: Komňacký.
Olomouc: Drobisz - Janotka, Dreksa (46. Bajer), Škerle, Vepřek - Ordoš (78. Přikryl), Rossi, Hořava, Petr (73. Navrátil) - Hubník, Šultes. Trenér: Psotka.

FK Ústí nad Labem - Zbrojovka Brno 2:3 (1:2)
7. Vrtělka z pen., 67. Veverka - 27. Simerský, 38. Kalabiška, 70. Hodek. Rozhodčí: Damková - Gallo, Lakomý. ŽK: Bureš, Rýdel (oba Brno). Diváci: 1674.

Ústí n. L.: Buček - Hyčka, Džuban, Valenta, Vrtělka - Jindráček, Zachariáš (46. Janů), Martykán (75. Doležal), Volek - Veverka (75. Kraut), Krbeček. Trenér: Habanec.
Brno: Bureš - Michálek, Simerský, Trousil, Hamouz - Přerovský (65. Rabušic), Polách (73. Dostálek), Rýdel, Husár - Kalabiška, Hodek (90.+1 Hudec). Trenér: Večeřa.

1. FK Příbram - FK Teplice 1:1 (0:1)
85. Videgla - 17. Mareš. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, T. Kovařík. ŽK: Macek, Videgla, Pleško - Matula, Ljevakovič, Smejkal. Diváci: 2628.

Příbram: Hruška - Plašil, J. Štochl, Nohýnek, Pleško - Borek (57. Jurdík), Macek (69. Videgla), Tarczal, Pilík - Huňa (83. Šlapák), M. Štochl. Trenér: Nádvorník.
Teplice: Grigar - Matula, Smejkal, Hošek, Rosa - Ljevakovič, Siva - Vondrášek (63. Zoubele), Kalivoda (87. Došek), Mareš - Mahmutovič (68. Melunovič). Trenér: Plíšek.

Bohemians 1905 - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka:
62. Škoda. Rozhodčí: Adámek - Wilczek, Szarowski. ŽK: Trubila, Cseh, Hartig - Hájovský, Kocourek. ČK: 75. Hartig. Diváci: 3916.

Bohemians 1905: Sňozík - Cseh, Lukáš, Nikl, D. Nešpor - Moravec, Štohanzl (90. Jindřišek), Držík, Trubila (55. M. Nešpor, 69. Ibragimov) - Škoda, Hartig. Trenér: Hoftych.
Hradec: Lindr - Chleboun, Wozniak, Hájovský (70. Kasálek) - Fischer, Pávek, Černý, Poděbradský (85. Kocourek) - Pilař, Rezek, Štěpán (70. Dvořák). Trenér: Kotal.