Slavia kraluje podzimu. Teplice srazil do kolen Necid

23. 11. 2008 21:49
Slavia Praha - Teplice 3:1 (0:1)
Teplický Antonín Rosa odhlavičkovává před slávistou Markem Jarolímem v nedělním utkání 15. kola Gambrinus ligy, které Slavia vyhrála 3:1 | Foto: Bohumil Červenka

Praha - Tomáš Necid znovu řádil! Branky talentovaného kanonýra, jenž si podzim zpříjemnil nedávným reprezentačním debutem, drží Slavii suverénně na čele české nejvyšší soutěže.

Potvrdilo se to i v nedělním večerním utkání patnáctého kola.

Devatenáctiletý útočník dvěma góly popravil vzdorující Teplice, obhájce titulu nakonec vyhrál 3:1. Vzhledem k zaváhání Ostravy i Liberce to znamená, že svěřenci Karla Jarolíma vedou ligu už o osm bodů před Mladou Boleslaví.

Utkání jsme sledovali on-line

Začátek zápasu se nesl ve znamení krušné zimy, která o víkendu zasáhla českou krajinu.

Oba výběry se možná i proto snažily hodně pohybovat, a to i bez míče, což sebou přinášelo i hodně vzruchu v pokutových územích na obou stranách. Jen pro zajímavost, domácí tým vedl nad hosty v počtu hráčů, kteří si oblékli dres s krátkým rukávem. Šlo o kapitána Brabce, Latku a Necida, u hostů jej měli Vidlička a Doležal.

Baník padl v Olomouci. Svěrkošův gól nestačil
Brno konečně zabralo. Boleslav přetlačila Bohemians

Nepříliš ideální počasí se podepsalo i na divácké návštěvě, nejnižší v této sezoně. Do Edenu zavítalo osm tisícovek diváků. Spokojení být zprvu nemohli, vždyť Slavia už po deseti minutách inkasovala.

Na pravé straně po střetu se Suchým upadl Mahmutovič a jeho výkřik byl slyšet hodně daleko. Sudí Příhoda se nakonec rozhodl odpískat přímý kop, jehož rozehrání se zhostil Stožický. Ve vápně se míč po zmatku odrazil k Vachouškovi a bývalý slávista poslal Teplice střelou z dvaceti metrů do vedení.

Hráčům v červenobílém dresu chvíli trvalo, než se dostali do tempa. Po čtvrthodině hry měl jejich první nebezpečný pokus na svědomí Belaid. Hned z dalšího útoku opět zahrozilo, to se uvolnil Necid a odražený balon zkoušel do sítě poslat Jarolím, leč přestřelil.

Slavia nejdříve střílela mimo

Vypadalo to, že Slavia se dostává do tlaku. Jenže Teplice začaly kouskovat hru a domácímu výběru něco takového nesvědčilo. Na další fotbalový moment se tak čekalo až do třicáté minuty, kdy Hubáček nahrál Latkovi, ten se ve vápně uvolnil, ale míč kopl až Belicovi.

Severočeši sázeli na brejky a standardní situace. Jedna taková se jim naskytla v 35. minutě. Suchý opět sáhl uprostřed hřiště po unikajícím Mahmutovičovi a bosenský útočník se ochotně skácel k zemi.

Příhoda vytáhl žlutou kartu, což neunesl Brabec a začal protestovat. Slovně napadl ležícího hráče i rozhodčího, následná rozepře znamenala pro kapitána i Mahmutoviče žlutou kartu. Eden bouřil zlostí a mohla za to i rozehrávka Teplic, které nikam nespěchaly.

Jak vlastně dopadla standardní situace? Nic vážného nepřinesla. Stejně jako na druhé straně. Slavia ostřelovala bránu soupeře neúspěšně a do konce poločasu se skóre nezměnilo.

O přestávce měl trenér Jarolím důvod k zamyšlení. Nakonec zůstal na lavičce nevýrazný Toleski, jenž se na rozdíl od Necida nedostal skoro k ničemu. Nahradil ho Ivana.

Teplice srazil do kolen Necid

Hráči Slavie a Teplic obklopují teplického brankáře Tomáše Belice v utkání patnáctého kola Gambrinus ligy. | Foto: Bohumil Červenka

Projevilo se to i na hře, červenobílí podnikali jeden atak za druhým. Nejdříve pálili mimo tři tyče, pak ovšem přišla 52. minuta. Lukáš podběhl centrovaný míč a Ivana byl při střele stažený k zemi. Penalta!

Míč si vzal nejlepší letošní kanonýr Slavie Tomáš Necid a neomylně jej poslal do sítě. Byla to jeho desátá ligová trefa v této sezoně. Ovšem nezůstalo jen u toho.

Domácí dál pokračovali v útočné snaze, museli ale dávat pozor i na to, co se děje před Vaniakem. Právě slávistický gólman po hodině hry chytil hlavičku Kleina, který jen lehce tečoval míč. Kdyby změnil jeho směr, měl by to brankář mnohem složitější.

Přesně to se stalo v sedmdesáté minutě na druhé straně. Jarolím z pravé strany centroval přesně do středu pokutového území, kde Necid nejprve minul míč. Jenže za ním stal Belaid a ten líznul balon do protipohybu podklouznuvšího Belice - 2:1.

Teplice něco takového nečekaly. A dezorientovaná obrana opět zakrátko inkasovala.

Rychlou akci zakončoval znovu Tomáš Necid, jenž zaznamenal druhý gól v zápase a celkově už jedenáctý v lize. Začal celou akci a sám ji i dokončil, když ideální přihrávku od Ivany poslal nekompromisně do sítě.

Eden se rozjásal a slavil až do konce utkání. Skóre se již nezměnilo, a tak Slavia dál drží svou domácí neporazitelnost. Už nyní je jisté, že se stane podzimním králem, do konce podzimní části (hrané na 17 kol) totiž zbývají dvě utkání.

Ve čtvrtek čeká na tým trenéra Jarolíma v Poháru UEFA duel v Žilině.